Dzieje sięGłogówWizyta Prezydenta RP

Zaprosili prezydenta na otwarcie teatru, ale będzie u nas szybciej. Trwają przygotowania do wizyty1 min na czytanie

Andrzej Duda przyjedzie do nas w listopadzie? Prezydenta RP zaprosił Rokaszewicz. Cisza
HyperFocal: 0

Spotkanie mieszkańców miasta z Prezydentem RP Andrzejem Dudą nastąpi w środę (3.06.) o godz. 16 na placu pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich. Prezydent najpierw złoży wieniec przed Pomnikiem Dzieci Głogowskich w asyście wojskowej.

Następnie, po hymnie, zaplanowano wystąpienia. Chwilę później, około godz. 16.15 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami, które potrwa do godz. 17.20. Na miejsce spotkania trzeba przyjść wcześniej, można nawet godzinę przed. Służba Ochrony Państwa prosi o przygotowanie się mieszkańców do kontroli przed wejściem do strefy.

Nie wolno przynosić flag na drzewcach (flagi Polski będą rozdawane mieszkańcom przy wejściach do strefy) oraz transparentów na drzewcach. Woda i inne napoje bezalkoholowe tylko w małych półlitrowych i plastykowych butelkach. Ponadto nie można mieć ze sobą plecaków i dużych damskich toreb.

Dziś odbyła się konferencja prasowa w sprawie wizyty prezydenta RP.
Co prawda prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zapraszał go na otwarcie teatru, ale wizytę wyznaczono właśnie w środę. Zaplanowane jest także spotkanie z samorządowcami. To właśnie samorządowcy, a konkretnie klub radnych PiS, wystąpił do prezydenta Głogowa, aby zaprosił do naszego miasta głowę państwa.

– Przedstawimy, jak się u nas sprawy mają. Gdzie odnosimy sukcesy, a gdzie moglibyśmy uzyskać pomoc na rozwój naszego miasta – powiedział Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.


fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Podziel się informacją ...
  • 3
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się