Dzieje sięGłogów

ZSP nominowany w prestiżowym konkursie! Libner: Ogromne wyróżnienie2 min na czytanie

ZSP nominowany w prestiżowym konkursie! Libner: Ogromne wyróżnienie

Zespół Szkół Politechnicznych otrzymał nominację w prestiżowym ogólnopolskim konkursie – EDUinspiracje, który odbywa się po hasłem „Bądź inspiracją!”.

– Dla nas to ogromne wyróżnienie – nie ukrywa Artur Libner, nauczyciel szkoły. Bo przecież ta głogowska szkoła znalazła się w ścisłym gronie nominowanych – od trzech do pięciu szkół w Polsce. – O nominację mogły ubiegać się setki, może tysiące szkół z całej Polski, które korzystają z unijnych programów – dodaje.

Celem konkursu jest upowszechnianie rezultatów projektów edukacyjnych, promocja dobrych praktyk w tym zakresie oraz pokazanie, jak ważną rolę w życiu odgrywa proces uczenia się oraz dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą. – Konkurs ma formułę Oskarową. Szkoła nie może sama się zgłosić, zgłasza ją inna instytucja, więc ten fakt już zasługuje na uznanie – zaznacza Libner.

ZSP nominację otrzymał w kategorii cyfryzacja. – Nominację otrzymaliśmy za pierwszą edycję projektu SMART HOME realizowanego z uczelnią z Kamieńca Podolskiego z Ukrainy. Projekt się spodobał. Polega na tym, że część zawodowa jest to zaprojektowanie inteligentnego budynku. Natomiast jest też część społeczna i kulturalna – nasi uczniowie zaprosili swoich gości z Ukrainy do swoich domów na obiad. Wspólnie zwiedzaliśmy miasto, ale też spotkaliśmy się m.in. z władzami miasta – wyjaśnia nauczyciel. Właśnie trwa druga edycja tego projektu. Kilkunastu uczniów z Ukrainy przebywa u nas w mieście.

Uroczysta gala 27 października w Warszawie podczas V Kongresu Edukacji. – Kto wygrał? O tym dowiemy się właśnie podczas tej gali. Pierwszą nominację w tym konkursie otrzymaliśmy za projekt realizowany w Hiszpanii w 2019 roku. Tam zdobyliśmy też pierwsze miejsce. To nasz ogromny sukces – ma nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się