Dzieje sięFotoGłogów

Akcja ratunkowa nad Odrą. Strażacy i wojskowi uratowali mężczyznę7 min na czytanie

Akcja ratunkowa nad Odrą. Strażacy i wojskowi uratowali mężczyznę 7

To działo się dziś (2.08.) około godz. 12.30 na marinie nad Odrą w Głogowie. Na miejscu pojawili się strażacy w tym z OSP Smardzów i OSP Oddział Ratownictwa Wodnego w Głogowie a także Wojska Obrony Terytorialnej.

Na rzece, na wysokości Playa del Fuego, na sprzęcie pływającym doszło do pożaru. Był na nim człowiek. Ratownicy – w tym płetwonurkowie – od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Udało się wydostać mężczyznę, którego na pomoście reanimowano. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. – I oby takie sytuacje nie miały tutaj miejsca – mówili strażacy, którzy właśnie jedną z takich akcji tam dziś ćwiczyli. I apelowali do głogowian o rozsądek – by nad wodą nie zapominali o swoim bezpieczeństwie.

Radoxim 5

– Poświęciliśmy swój wolny czas, aby przeprowadzić ćwiczenia. One są bardzo ważne, bo nad Odrą przybywa osób, które wypoczywają i się bawią. Często pływają rowerkami i kajakami. Nigdy nie wiadomo co i kiedy się wydarzy. Lepiej doskonalić umiejętności. Należy też zapoznać się z zatoką, aby w razie czego być przygotowanym – zaznaczał Andrzej Łukaszewicz z Ochotniczej Straży Pożarnej – Oddział Ratownictwa Wodnego.

Kolejnym z elementów ćwiczeń było podejmowanie przedmiotu znajdującego się na dnie rzeki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się