Dzieje sięFotoGłogów

Budują rondo. Jak idą prace? Sprawdziliśmy. Zobaczcie też zdjęcia z lotu ptaka3 min na czytanie

Budują rondo. Jak idą prace? Sprawdziliśmy. Zobaczcie też zdjęcia z lotu ptaka
DCIM\100MEDIA\DJI_0033.JPG

Trwają prace przy budowie ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego oraz Wojska Polskiego. Kilkanaście dni temu zamknięto skrzyżowanie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyznaczyła objazdy. Spore utrudnienia w ruchu mają potrwać około trzech miesięcy. Jak wstępnie deklarowano prace zakończą się do końca września br. Dopytujecie jednak o to – co się tam dzieje? Sprawdziliśmy. Byliśmy tam wczoraj (14.07.). Akurat wtedy na ul. Wojska Polskiego była koparka i dwie wywrotki.

– Trwają roboty rozbiórkowe oraz roboty ziemne konieczne do budowy ronda. prowadzone są prace związane z usuwaniem kolizji z istniejącą infrastrukturą – informuje Katarzyna Brzezińska z biura rzecznika prezydenta.

– Dla mieszkańców przygotowaliśmy dwa sposoby ominięcia placu robót. Pierwszy to możliwość zjazdu w ulicę Galileusza, potem w Wojska Polskiego. Drugi – zjazd w ul. Perseusza możliwy tylko dla aut do 3,5 tony. Przepraszamy wszystkich za te utrudnienia, ale one są konieczne by jak najszybciej zakończyć prace. Bardzo proszę – patrzcie na znaki. Oczywiście będziemy reagować i obserwować sytuację związaną z objazdami – apelował przed tygodniem Piotr Poznański zastępca prezydenta Głogowa.

Przypomnijmy, że na początku marca zawarta została umowa z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego z Głogowa. Rondo będzie kosztowało ponad 6 mln 873 tys. zł. Budowa ma zakończyć się do końca września br. Zdaniem zastępcy prezydenta Piotra Poznańskiego ten termin nie jest zagrożony. Inwestycja realizowana jest w ramach porozumienia pomiędzy Gminą Miejską Głogów, Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad i Województwem Dolnośląskim.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się