Dzieje sięGłogów

Ceny warzyw w górę. Pani Iwona z targowiska: Z marketami nie wygramy ceną, ale jakością1 min na czytanie

1

– Ludzie przychodzą i narzekają – nie ukrywa pani Iwona z Przedmościa, która handluje warzywami i owocami na miejskim targowisku przy ul. Armii Krajowej. Ludzie narzekają na ceny, bo i tutaj kryzys daje się we znaki. – Jest coraz drożej, taniej nie będzie – przyznaje, że ceny idą w górę. – Na przykład pomidory. Szklarnie trzeba ogrzewać a koszty ogrzewania przecież są teraz ogromne, więc wyprodukowanie pomidora też kosztuje więcej – mówi.

Jakie ceny? Za kilogram ziemniaków trzeba tam zapłacić około 2-3 zł. Za kilogram buraków i marchwi po 4 zł. Za kilogram cebuli 4,50 zł, selera za 8 zł. Kapusta sztuka 7-8 zł.

– Najgorsze jest to, że ludzie dają się wciąż nabierać na promocje w markecie. Mówią, że tam worek ziemniaków kosztuje 5 zł. Ale połowę trzeba wyrzucić do śmieci, bo gniją. Ostatnio spotkałam się z opinią, że kapusta w sklepie kosztowała 3,50 zł za kilogram. U mnie ta, co kosztuje 7 zł, to ponad 2 kilogramy. Z marketami nie zawsze wygramy ceną, ale na pewno jakością. Mamy towar prosto od rolnika, nasz towar – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się