Artykuł Informacyjny

Czy warto robić zakupy żywnościowe przez internet?3 min na czytanie

Czy warto robić zakupy żywnościowe przez internet?

Zakupy online są obecnie bardzo popularne. Przez internet kupujemy wiele różnych produktów. Najczęściej są to meble, sprzęt AGD i RTV, sprzęt elektroniczny, odzież, kosmetyki, perfumy, książki, zabawki czy środki farmaceutyczne. Coraz więcej osób decyduje się również na zakupy żywnościowe przez internet. Jakie są najważniejsze zalety takiego rozwiązania?

 • Wygoda – sklep spożywczy online jest dostępny przez całą dobę, dzięki czemu możesz zrobić w nim zakupy o dowolnej porze dnia i nocy. Nie musisz też nosić ciężkich siatek z zakupami – zamówione towary zostaną dostarczone przez kuriera wprost pod Twoje drzwi.
 • Oszczędność czasu – zakupy spożywcze online możesz zrobić w domowym zaciszu. Dzięki temu nie stracisz czasu na dojazdy do sklepów stacjonarnych i oczekiwanie w kolejkach.
 • Oszczędność pieniędzy – robiąc zakupy spożywcze przez internet łatwiej będzie Ci uniknąć pokus i kupić tylko te produkty, których naprawdę potrzebujesz.
 • Szeroki wybór – internetowe sklepy spożywcze zwykle oferują bogaty asortyment produktów. Bardzo często można tam kupić nawet żywność, która jest trudno dostępna w sklepie stacjonarnym.
 • Wysoka jakość produktów – dobre sklepy spożywcze online oferują wysokiej jakości, świeże produkty żywnościowe.
 • Promocje – w sklepach internetowych można trafić na ciekawe promocje, dlatego warto na bieżąco śledzić oferty sprzedawców online.

Zakupy spożywcze online z aplikacją InPost Fresh, Paczkomat®

Będąc w temacie zakupów żywnościowych online warto wspomnieć o ciekawej usłudze, jaką jest InPost Fresh, Paczkomat®. Za pomocą aplikacji na telefon możemy kupić świeże i pyszne produkty spożywcze. Jak skorzystać z usługi? Wszystko odbywa się w kilku prostych krokach:

 1. Ściągnij aplikację InPost Fresh na swój telefon.
 2. Zarejestruj się w aplikacji. Aby sprawdzić, czy Twój adres znajduje się w obszarze dostaw, konieczne będzie podanie kodu pocztowego.
 3. Wybierz dzień dostawy zamówienia.
 4. Wybierz sklep, w którym chcesz kupić produkty spożywcze – możesz aktualnie zamówić je ze sklepów Makro i Carrefour.
 5. Wybierz produkty spożywcze, które chcesz kupić.
 6. Dokonaj płatności – dostępne sposoby płatności to przelew internetowy, płatność przy pomocy kodu BLIK oraz płatność kartą przy odbiorze.

InPost Fresh – w jakich miastach dostępna jest usługa?

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z aplikacji InPost Fresh, sprawdź, czy usługa jest dostępna w Twoim mieście. Produkty spożywcze ze sklepu partnerskiego Carrefour można aktualnie zamówić w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Mysłowicach, Czeladzi i Sosnowcu. Zakupy za pośrednictwem aplikacji ze sklepu Makro są obecnie możliwe w Warszawie i Łodzi. 

Zakupy online z InPost Fresh – dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z usługi InPost Fresh, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Oto kilka najważniejszych zalet robienia zakupów za pośrednictwem praktycznej aplikacji:

 • Szeroki asortyment dostępnych produktów;
 • Oferowane produkty spożywcze są zawsze świeże, pyszne i przechowywane w odpowiednich warunkach;
 • Szybka dostawa zamówienia;
 • Możliwość wyboru terminu dostawy.

Zobacz inne