Dzieje sięFotoGłogów

Dramatyczna akcja ratownicza na S-3! Osoby uwięzione we wraku w tym dwoje dzieci3 min na czytanie

Dramatyczna akcja ratownicza na S-3! Osoby uwięzione we wraku w tym dwoje dzieci 7

Polkowickie służby przy wsparciu sił z powiatu głogowskiego, lubińskiego oraz załogi lotniczego pogotowia ratunkowego Ratownik 15 z Zielonej Góry, stoczyły dziś prawdziwą bitwę o życie czwórki ludzi uwiezionych w kompletnie rozbitym pojeździe osobowym marki citroen picasso, który znalazł się pomiędzy dwoma ciągnikami siodłowymi z naczepą.

Przybyłe jako pierwsze na miejsce zastępy straży pożarnej z JRG Polkowice oraz dowództwa KP PSP Polkowice, Zespołu Ratownictwa Medycznego, patrolu policji oraz żołnierzy wojska polskiego, którzy przypadkowo najechali na działania. Zastali dramatyczny widok pojazdu pomiędzy dwiema ciężarówkami.

Natychmiast przystąpiono do wykonywania dostępu do osób poszkodowanych. Pojazd był na tyle poważnie rozbity, że początkowo nie była znana liczba osób poszkodowanych. W użyciu była szeroka gama narzędzi hydraulicznych będących na wyposażeniu strażaków. Z rozbitego pojazdu wydobyto dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci. Poszkodowani byli ewakuowani i przekazywani dla Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz załogi LPR.

Część czynności medycznych była wykonywana już podczas tworzenia dostępu do poszkodowanych. Poszkodowani trafili drogą lądową oraz powietrzną do szpitali. Teraz personel szpitali oraz lekarze walczą o ich życie. Działania bez wątpienia były bardzo wymagające i zarazem trudne ze względu na udział w zdarzeniu małych dzieci oraz mechanizm zdarzenia.
RED
fot./źródło: 112 Polkowice

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się