Dzieje sięFotoGłogów

Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic nagrodzony! Jubileuszowa gala za nami [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic nagrodzony! Jubileuszowa gala za nami [ZDJĘCIA] 24

Za nami w teatrze miejskim im. Andreasa Gryphiusa gala Głogowskiej Nagrody Historycznej (23.09.). Pomysłodawcą jest Wiesław Maciuszczak z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej. To był jubileusz tej gali – była to jej 10. edycja.

Nagrodę specjalną odebrał ksiądz Ryszard Dobrołowicz. – Za szczególny wkład w odbudowie Głogowa i głogowskich kościołów – argumentował Maciuszczak.

Przyznano również dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich dla wydziału konserwacji i restauracji dzieł sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. – Za wsparcie studentów uczelni w ratowaniu fresku z kaplicy w Rapocinie, który został przeniesiony do głogowskiej kolegiaty – dodawał.

Kolejne wyróżnienie dla Magdaleny Reszewicz za książkę “Tutaj stał nasz dom. Z Bieszczad na Ziemie Zachodnie – z historii rodziny Drozdów”.

Nominacje do głównej nagrody otrzymali Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic, Fundacja na Rzecz Rewitalizacji Polskiej Wsi z Dalkowa, Uta Hanusek i Mateusz Domyślak (ASP Kraków). Laureatem X Głogowskiej Nagrody Historycznej “Złoty Bilet Czytelników Wehikułu Czasu” przyznano Stowarzyszeniu Głogowski Ruch Odkrywców Tajemnic.

Nagrody wręczył gość specjalny a był nim Wojciech Tochman.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się