Dzieje sięGłogów

Jak dożynki to tylko w klimacie disco polo. Ale Zenon Martyniuk dla nas nie zaśpiewa2 min na czytanie

Jak dożynki to tylko w klimacie disco polo. Ale Zenon Martyniuk dla nas nie zaśpiewa

– Słodko słodka jesteś oj oj oj! – wybrzmi pod koniec sierpnia podczas gminnych dożynek w Jaczowie, gdzie na scenie gwiazdą tegorocznego święta plonów będzie zespół Soleo. Kto to taki? Tym, którzy słuchają disco polo na pewno nie trzeba ich przedstawiać – autorzy wielu hitów osiągających milionową oglądalność na kanale YouTube.

Dożynki w takich rytmach koło Głogowa to już tradycja – przecież zdarzało się, że przyjeżdżały do nas legendy muzyki tanecznej, jak chociażby Boys. Pewnie wielu marzy, aby gdzieś w okolicy pojawił się Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, ale to niestety mało prawdopodobne. Po pierwsze cena… udało nam się ustalić, że aby usłyszeć „Przez twe oczy zielone” trzeba wyłożyć znaczącą sumę w granicach 25-30 tys. zł za koncert. – Niestety Zenek nie ma wolnych terminów na najbliższe dwa lata – usłyszeliśmy od menedżera.

Zadowolić będzie trzeba się więc zespołami nieco mniejszego formatu. Podczas dożynek organizowanych przez gminę Jerzmanowa publiczność rozbawi wspomniany już zespół Soleo. – Muzyka łatwa, przyjemna i do tańca – ocenia Barbara Reszczyńska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury. W ubiegłym roku można było bawić się tam z Masters.

Z kolei w Żukowicach na scenę wejdą piękne wokalistki z formacji Top Girls. A w Kotli wystąpi zespół Veegas. – Spotykamy się z głosami mieszkańców, że lubią disco polo, więc dożynki to idealny moment do zabawy przy tym gatunku muzyki. Koncerty przyciągają tłumy nie tylko z terenu gminy – mówi wójt Łukasz Horbatowski.

Warto tylko przypomnieć, że mini festiwal disco polo odbył się już w Sławie podczas powitania lata – z udziałem Bobiego, Exelent oraz Red Queen. Mieli być też Piękni i Młodzi, ale w ostatniej chwili odwołali koncert z powodu choroby wokalistki.

A we wrześniu disco wybrzmi również w Głogowie – jak co roku tym tanecznym krokiem zakończymy wakacje.
MK
fot. nadesłane

Podziel się informacją ...
  • 53
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się