Artykuł Informacyjny

Jak przebiega weryfikacja klienta podczas wnioskowania o pożyczkę online w firmie pozabankowej?2 min na czytanie

Jak przebiega weryfikacja klienta podczas wnioskowania o pożyczkę online w firmie pozabankowej?
Close up of black girl hold bank credit card and type on laptop, shopping online using computer, buying goods or ordering online, entering bank accounts and details in online banking offer

Metody weryfikacji klientów – jak wyglądają?

Każdorazowo po złożeniu wniosku o szybką pożyczkę należy mieć na uwadze, iż instytucje finansowe będą potrzebować uwierzytelnienia. Weryfikacja tożsamości może polegać na sprawdzeniu w rejestrach dłużników w szczególności, kiedy pożyczka jest udzielana bez zaświadczenia o zarobkach, o zatrudnieniu czy też na dowód. Więcej o tych ostatnich można przeczytać na stronie internetowej https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/pozyczki-na-dowod/. Takie sprawdzenie to przede wszystkim upewnienie się, iż podająca osoba jest rzeczywistym wnioskodawcą i nie korzysta z danych kogoś innego. Dodatkowo pożyczkobiorca i jego rzetelność jest sprawdzana w różnych bazach. Inną weryfikacją może być również przelew z konta osobistego w małej kwocie, najczęściej jednego grosza bądź złotówki. Firmy finansowe korzystają także z weryfikacji poprzez kuriera lub poprzez zalogowanie się na portalach takich jak Instator, lub Kontomatik. Wszystkie te metody są zamiennie stosowane, dlatego też przed złożeniem wniosku warto się upewnić, iż można bez problemów potwierdzić swoją tożsamość.

Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę?

Pożyczki stały się formą bardzo prostą w obsłudze, lecz jak każda usługa posiadają własny proces. Składa się on z etapów, które każdy musi przejść, by otrzymać gotówkę. Pierwszym krokiem jest wybranie i sprawdzenie odpowiedniej firmy, dostosowanej do potrzeb. Rynek oferuje kwoty od 50 złotych nawet do 15 tysięcy, z elastyczną możliwością spłaty często do 48 miesięcy. Jednak w przypadku problemów ze zwrotem zobowiązań pożądane jest wybrać takie dofinansowania, które nie sprawdzają klientów w BIK, KRD czy też BIG. Kolejnym etapem jest zdecydowanie się na konkretną sumę i czas spłaty zobowiązania. W tej kwestii warto przeanalizować ostateczną kwotę do zwrócenia. Zdarza się bowiem tak, iż pierwsze pożyczki są bardzo mało oprocentowane lub nawet są oferty na brak dodatkowych opłat. Krok następny to dokładne wypełnienie formularza. Czasami z wymaganiami takimi jak źródła uzyskiwania dochodu lub cel pożyczki. Zawsze natomiast podaje się informacje z dowodu, czyli imię, nazwisko, pesel, numer telefonu, konta bankowego, a także adres zamieszkania. Przedostatni etap to potwierdzenie swojej tożsamości przelewem lub inną formą danych osobowych oraz oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku. Ostatni krok to w przypadku pozytywnego rozpatrzenia otrzymanie środków na konto, które jest procesem automatycznym i może być zrealizowany już nawet po 15 minutach. Na sam koniec klient dostaje na swoje konto e-mail umowę pożyczki oraz regulamin.

Zobacz inne