Dzieje sięGłogów

Jarosław Dudkowiak: Pracownicy wydziału komunikacji pracują najszybciej jak się da1 min na czytanie

Jarosław Dudkowiak: Pracownicy wydziału komunikacji pracują najszybciej jak się da

– Prosimy się nie denerwować i nie oburzać. Prosimy o wyrozumiałość. Pracownicy wydziału pracują najszybciej jak się da – zapewniał dziś (12.02.) na konferencji prasowej starosta Jarosław Dudkowiak, obwieszczając też dwie bardzo dobre informacje.

Pierwsza to oczywiście ta, że za dwa tygodnie w wydziale komunikacji w starostwie ma być nowy, dodatkowy pracownik. Co ma usprawnić pracę wydziału i spowodować, że zmniejszą się choć trochę kolejki do rejestracji pojazdów. Starostwo ten jeden dodatkowy etat wprowadza na własny koszt, ale zechce się w przyszłości zwrócić do ministerstwa infrastruktury o rekompensatę.

Jak podał starosta, dziennie w Głogowie rejestruje pojazdy 45 – 50 osób, co stanowi zwiększenie o ok. 35 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku. To problem i pracownicy po prostu nie mogą dać rady. Pisaliśmy o tym, że ludzie czekają od piątej rano w kolejkach po numerek na rejestrację pojazdu. Wicestarosta Jeremi Hołownia stwierdził, że w takiej sytuacji ten jeden dodatkowy pracownik może być rozwiązaniem na jakiś czas, ale docelowo to i tak za mało.

– Wiąże się to z fatalnie wprowadzoną ustawą, wprowadzeniem w błąd petentów i straszeniem ich naliczaniem kar – podsumował starosta tę sytuację. – Przepisy są niespójne, chaotyczne – krytykował, a na dowód przedstawiono dziennikarzom filmy prezentujące sytuację w innych miejscach Polski. Wszędzie kolejki do wydziałów komunikacji, do rejestracji pojazdów…

Druga dobra wiadomość, to jednak w wydziale komunikacji będzie można płacić kartą już w okienku, przy załatwianiu sprawy – nie trzeba będzie chodzić do okienka kasy piętro wyżej. Starosta Dudkowiak zapowiedział, że będzie to możliwe po zamontowaniu terminala płatniczego, od kwietnia tego roku.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się