Dzieje sięGłogów

Kolejne pieniądze trafią do schroniska dla bezdomnych mężczyzn1 min na czytanie

Kolejne pieniądze trafią do schroniska dla bezdomnych mężczyzn

W 2021 roku Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przejął schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Teraz informuje, że udało się pozyskać kolejne pieniądze. Tym razem 74 tys. zł z Funduszy Norweskich.

– Już w tej chwili w ośrodku działa psychoterapeuta, radca prawny i pracownik socjalny. Na początku jest sporo pracy, bo każdego z panów każdy specjalista musi zdiagnozować. Wszystko po to, aby nasi podopieczni wyszli z bezdomności i na prostą – mówił Tomasz Matuszak, kierownik schroniska.

– Głównymi problemami jego mieszkańców – poza bezdomnością – są brak umiejętności, kompetencji oraz niska aktywność społeczna. Część osób przy wzmożonych wysiłkach ma szansę wyjść z bezdomności, do czego niezbędne było uruchomienie dostępu do terapii psychologicznej i doradztwa specjalistycznego – dodawał Stanisław Podfigurny, dyrektor diecezjalnego Caritas.

Dlatego w ramach tych pieniędzy bezdomni przejdą szkolenie kucharskie. Potem będą gotować i dostarczać ciepłe posiłki potrzebującym. Projekt potrwa dwa lata.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się