Dzieje sięGłogówKGHM

Koncert hutniczy na głogowskim rynku1 min na czytanie

Huty KGHM Polska Miedź S.A. w programie Copper Mark

W środę (4.05.) w Zagłębiu Miedziowym na Dolnym Śląsku zwykle upływa pod znakiem ważnych uroczystości na cześć pracowników hut. A ponieważ w tym roku obostrzenia pandemiczne dotyczące m.in. zasad bezpieczeństwa są mniejsze, to po dwóch latach hutnicy z KGHM mogą powrócić do kultywowania swoich tradycji.

Zaplanowane zostały m.in.tradycyjne koncerty plenerowe dla pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego odbędą się w dwóch hutniczych miastach: Legnicy (7 maja w Rynku, godz. 19) i Głogowie (8 maja w Rynku, godz. 19). W obu koncertach udział wezmą znane postaci polskiej sceny muzycznej: Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek, którym towarzyszyć będzie zespół Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka. Koncerty poprowadzi Anna Lucińska.

Radoxim 5

W programach produkcji koncertowych publiczność będzie mogła zobaczyć również artystów młodego pokolenia z regionu. W Legnicy zaśpiewają: Julia Węgłowska i Julia Juzak z kół wokalnych Młodzieżowego Centrum Kultury, z kolei w Głogowie publiczność będzie mogła usłyszeć wokalne talenty ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury: Patrycję Wawrzyniak i Vanessę Szanter.

W Głogowie wystąpi też, jak co roku, orkiestra zakładowa Huty Miedzi Głogów, która zaprezentuje się pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Gersa – Nienartowicza.

Uroczystości Dnia Hutnik: środa (4.05.) uroczysta msza św. w intencji hutników oraz ich rodzin

Kolegiata w Głogowie godz. 10. Piątek (6.05.) przywitanie zarządu KGHM Polska Miedź S.A. przez orkiestrę hutniczą (centrala KGHM Polska Miedź S.A.) godz. 9. Następnie ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień jubileuszowych (Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, ul. Armii Krajowej 1 godz. 14:00). Sobota (7.05.) koncert hutniczy (Rynek w Legnicy, godz. 19). Niedziela (8.05.) koncert hutniczy Rynek w Głogowie, godz. 19.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się