Dzieje sięGłogów

Latem czytamy mniej? Na pewno ubywa uczniów, którzy nabijają statystyki w roku szkolnym1 min na czytanie

Latem czytamy mniej? Ubywa uczniów, którzy nabijają statystyki w roku szkolnym

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima pustki. Czytelników jest jak na lekarstwo. Z rana nikogo nie było, ale nie lepiej jest popołudniami. Dyrektor Izabela Owczarek nie ukrywa, że o ile w roku szkolnym ruch napędzają uczniowie wypożyczający lektury, to już w wakacje młodzi ludzie po książki raczej nie sięgają.

– Przyczyn może być wiele – mówi nam pani dyrektor. I wylicza, że drukowane książki zastępują ich elektroniczne wersje. – Dzieci i młodzież, szczególnie w okresie letnim, coraz rzadziej korzystają z naszej oferty – dodaje.

Z danych za ostatni kwartał wynika, że liczba czytelników zarejestrowanych w bibliotece – czyli takich, którzy w ostatnich trzech miesiącach tam się pojawili – to 2 tys. 378 osób, w tym uczniowie – 341, studenci –134, pracownicy umysłowi – 733, robotnicy – 245, rolnicy – 5, inni zatrudnieni – 135, pozostali (niezatrudnieni, emeryci i renciści) – 785.

Podczas wakacji w bibliotece organizują nawet zajęcia dla najmłodszych, aby zachęcić do kreatywnego spędzania czasu i czytania. – Najważniejsze jest, aby już od najmłodszych lat wyrabiać nawyk sięgania po książki, z którego w przyszłości będziemy czerpać same korzyści – zapewnia dyrektor.

Okazuje się, że głogowianie coraz chętnie korzystają usługi elektronicznego czytania książek. Dobre i to. AM

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się