Dzieje sięFotoGłogów

Licealiści najlepsi w Polsce. “Ta nagroda smakuje jak olimpijski medal” [ZDJĘCIA]3 min na czytanie

1

– Dla nas to wielki sukces – mówią dumnie uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. To czterech wybitnych uczniów: Michał Poprawski, Dominika Świętek, Weronika Białowąs i Nadia Korzeń, którzy w ramach swojego projektu spotykali się z uczniami szkół podstawowych, by udowodnić im, że nauka wcale nie musi być nudna i trudna.

– Najważniejsze jest to, że nasze porady dały jakiś efekt. Dzieci były zadowolone, odbiór był pozytywny – mówi nam Weronika Białowąs. Podczas finałowej gali w Warszawie nie spodziewali się tak wielkiego sukcesu. Udział w tej olimpiadzie wzięło przecież kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. – Zaskoczenie było ogromne – dodaje.

Radoxim 5

Zdobyli dwie nagrody. Srebrnego Wilka – jako najlepszy projekt na Dolnym Śląski i Złotego Wilka jako najlepszy projekt edukacyjny w Polsce. Zdobyli dwie nagrody. Srebrnego Wilka – jako najlepszy projekt na Dolnym Śląski i Złotego Wilka jako najlepszy projekt edukacyjny w Polsce.

To nie był jedyny projekt tej szkoły. Kolejni licealiści stworzyli też projekt “Carpe diem – chwytaj dzień. – Promowaliśmy samorozwój i dbanie o siebie – zauważa Zofia Libner, jedna z autorek projektu. – Ta nagroda smakuje jak olimpijski medal – chwali dyrektor Janusz Kosałka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się