Koniec ścisku w szkole. Rusza wielki remont. Po latach prowizorek i ciasnoty uczniowie wreszcie będą mieli lepsze warunki do nauki.
W szkole w Białołęce rozpoczęła się długo wyczekiwana inwestycja. I ma odmienić stary budynek. To jednak nie tylko remont klas i korytarzy. Zmieni się także otoczenie szkoły.
Można powiedzieć, że ciąg dalszy inwestycji. Zaczęło się kilka lat temu od termomodernizacji. Kilka miesięcy temu zakończył się za też remont pomieszczeń, gdzie teraz znajduje się przedszkole. Kolejne właśnie są remontowane – te należące do starego skrzydła szkoły, do którego po zakończeniu prac przeniosą się uczniowie klas I–III.
Firma już wchodzi na teren szkoły. Po wakacjach będą uczyć się tu dzieci
– mówi wójt gminy Dorota Jewniewicz.
W ramach inwestycji wyremontowane zostaną sale lekcyjne, korytarze oraz sanitariaty. Odnowiona będzie również niewielka sala gimnastyczna, która kiedyś służyła uczniom szkoły.
Wciąż jest ciasno. Dopiero po przeniesieniu klas I–III do wyremontowanego budynku zarówno uczniowie, jak i nauczyciele odczują wyraźną różnicę
– podkreśla wójt.
Po zakończeniu inwestycji młodsze dzieci będą uczyć się w osobnym skrzydle połączonym z przedszkolem. Zakres prac jest duży. Nie tylko w środku. Z terenu przy szkole zniknie stary asfalt, który nie był najlepszym rozwiązaniem w miejscu, gdzie codziennie bawić mają się najmłodsze dzieci.
Pojawi się nowe ogrodzenie, a całe otoczenie szkoły zostanie uporządkowane
– zapowiada wójt.
W wakacje ma ruszyć również przebudowa wjazdu do szkoły. Obecna nawierzchnia z kostki brukowej jest miejscami zapadnięta i wymaga pilnej naprawy. Na ten cel gmina pozyskała około 700 tys. zł ze środków unijnych: z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej, przeznaczonych na usuwanie skutków powodzi. Przetarg podzielono na części Wartość obecnego remontu szkoły to około 1,6 mln zł. Większość środków pochodzi jeszcze z programu Polski Ład. Jak przyznaje Dorota Jewniewicz, inwestycja mogła ruszyć znacznie wcześniej, jednak pierwszy przetarg okazał się zbyt kosztowny.
Oferty były o kilka milionów złotych wyższe od zakładanych. Zdecydowaliśmy się unieważnić postępowanie i podzielić zadanie na dwa etapy: osobno przedszkole i osobno szkołę. Dzięki temu udało się znacząco obniżyć koszty
– wyjaśnia.
Choć harmonogram przewiduje finał robót pod koniec września, w przypadku dodatkowych prac termin może się wydłużyć. Inwestycja w przyszłość Wójt nie ukrywa, że liczba dzieci, podobnie jak w wielu gminach, maleje. Jednocześnie w gminie powstają nowe domy, a kolejne rodziny wybierają ją jako miejsce do życia.
Mam nadzieję, że dzięki poprawie warunków nauki rodzice jeszcze chętniej będą wybierać naszą szkołę i przedszkole. Chcemy stworzyć dzieciom dobre warunki i pokazać, że warto uczyć się tutaj, na miejscu
– mówi Dorota Jewniewicz, bo teraz niestety bywa tak, że mieszkańcy – zwłaszcza ci, co się tutaj niedawno wybudowali, dzieci wożą do szkół w Grębociach, Przedmościu czy Głogowie. A to dla gminy spory problem. Nie dość, że wraz za dziećmi ucieka subwencja, to gmina do ich nauki w innych placówkach musi jeszcze... dopłacać.
Ktos18:57, 25.06.2026
Jacy nowi mieszkańcy? Jak większość dzieci co posyła do grebocic to rodzimy mieszkaniec , wysyłają tam bo jest inny poziom nauki.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
To będzie zupełnie inna szkoła!
Jacy nowi mieszkańcy? Jak większość dzieci co posyła do grebocic to rodzimy mieszkaniec , wysyłają tam bo jest inny poziom nauki.
Ktos
18:57, 2026-06-25
Poseł Zubowski wszedł z kontrolą do ratusza
Gdyby to była dodacja ziemi za złotówkę dla kościoła katolickiego, to Poseł Zubowski na kolanach by im przyniósł akt własności gruntu. Obłuda.
z
18:04, 2026-06-25
[WIDEO] W niedzielę nawet 41 stopni. Kardiolog ostrzega
Najlepszy kardiolog w Głogowie Pozdrawiam 🙂
Łukasz
16:52, 2026-06-25
Kolejny pirat na DK 12
Nie będę jeździł do Radwanic😁😁😁😁😁
Milo
16:26, 2026-06-25