Dzieje sięGłogów

Maleńczuk ze sceny w Głogowie: Jeba… PiS! “Ludzie bili brawa”1 min na czytanie

Maleńczuk ze sceny w Głogowie: Jeba... PiS! "Ludzie bili brawa"

Niedzielny koncert “Klauzula sumienia” (24.10.) Maciej Maleńczuka cieszył się dużym zainteresowaniem. Bilety się wyprzedały. Zresztą jak zwykle, gdy ten artysta przyjeżdża do Głogowa. Publiczność reagowała żywiołowo. Głogowianie dzielą się z nami swoimi opiniami. Opowiadają, że ze sceny usłyszeli nie tylko piosenki, ale także wiele wulgaryzmów padających pod adresem rządzącej partii PiS-u.

– W trakcie koncertu, pomiędzy piosenkami, artysta znany ze swojego ciętego języka, używał wielu wulgaryzmów. Dostało się szczególnie partii rządzącej. Wielokrotnie z jego ust padło hasło – Jeb… PiS. Dzielił się swoimi emocjami. Mówił, że nie może się doczekać ich końca, ich porażki. Podważał rządowe programy, szczególnie te socjalnie – słyszmy. I dodaje. – Nawet piosenki były o rządach PiS-u, o obecnej sytuacji politycznej w Polsce – że ludzie wyciągają rękę po jałmużnę, że partia kradnie. Ludzie bardzo fajnie na to reagowali – spontanicznymi oklaskami, entuzjastycznie. Maleńczuk nawet dostał kwiaty od jakieś fanki – relacjonuje.

Koncert odbywał się w MOK-u, ale ten tylko użyczał pomieszczeń zewnętrznej agencji. – W trakcie koncertu scena należy do artysty – krótko komentuje Bartek Adamczak, dyrektor miejskiej jednostki. Na koncercie nie był. Był za to Marcin Zubowski, miejski radny z PiS-u. Pochwalił się nawet zdjęciem w sieci. – Szanuję Maleńczuka – jako artystę. Nie interesują mnie jego poglądy polityczne – mówi nam, że krytyka partii nie zrobiła na nim wrażenia. – Zresztą dodawał ze sceny, że krytykował także poprzednią władze, wymieniał nawet liczne nazwiska polityków SLD – zwraca uwagę. I zapewnia, że jeżeli będzie miał okazję, to wybierze się na kolejny jego koncert.
RED
fot. nadesłane

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się