Dzieje sięGłogów

Matka zszokowana. Dostała mandat, choć przez kilka lat jeździła za darmo. Co się stało?2 min na czytanie

Matka zszokowana. Dostała mandat, choć przez kilka lat jeździła za darmo. Co się stało?

Mama dziecka z niepełnosprawnością była zaskoczona, kiedy kontrolerka wypisała jej mandat. Do tej pory miała możliwość przejazdu za darmo, ale regulamin się zmienił, o czym nie wiedziała. Powołuje się na przepisy, które pozwalają na dokupienie biletu, ale kierownik działu przewozów pasażerskich tłumaczy, że nie w tym przypadku.

Głogowianka zwróciła się do nas z prośbą o interwencję. – Zawsze odwożę dziecko do szkoły komunikacją miejską, a później wracam. Do tej pory oba przejazdy były za darmo – tłumaczy kobieta – A tu nagle kontrolerka wystawia mi mandat na 272 złote – mówi oburzona. Wydawało się jej, że zmiany, które weszły w życie w regulaminie komunikacji dotyczyły tylko cen biletów, a nie innych przepisów. Rzeczywistość okazała się brutalna.

Radoxim 5

Kamil Grzybowski tłumaczy, że osoba będąca opiekunem osoby z niepełnosprawnością ma przejazd za darmo tylko w przypadku kiedy jedzie razem z ta osobą. Wcześniej te przepisy nie były tak sprecyzowane. Opiekun po odwiezieniu podopiecznego również mógł wrócić za darmo komunikacją miejską.

Kobieta ma też żal do kontrolerki, bo po prostu mogła pozwolić jej na kupno biletu. Powołuje się na paragraf 15 regulaminu, który mówi: ” w przypadku braku rejestracji przejazdu pasażera na podstawie Głogowskiej Karty Miejskiej bezpłatnej na wezwanie osoby kontrolującej pasażer ma obowiązek dokonania zalogowania tego przejazdy bądź zakupu biletu ulgowego w autobusie”. – Ten przepis jest ważny w momencie, kiedy osoba ma prawo do darmowego przejazdu. Są to zazwyczaj osoby starsze, które po wejściu do autobusu nie zdążyły zalogować karty. Jednak podkreślam te osoby mają prawo jeździć za darmo, a ta pani już tego prawa nie ma. Ten paragraf jej zatem nie obowiązuje – tłumaczy Kamil Grzybowski.

Co pozostało zrobić? – Pani może napisać odwołanie w tej sprawie. Na pewno je rozpatrzymy- dodaje kierownik działu przewozów pasażerskich. Przypomnijmy, że wraz ze wzrostem cen biletów, wzrosły również wysokości mandatów. Odpowiadają one 67-krotności biletu. Kiedyś było to 204 złote, a dziś już trzeba zapłacić 272 złote.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się