Artykuł Informacyjny

Najlepsze premiery na Xbox 20213 min na czytanie

Najlepsze premiery na Xbox 2021

Przed nami jesień, więc coraz mniej słońca za oknami, jak i dni stają się krótsze. Może to być okazja do tego, aby wykorzystać darmowe spiny bez depozytu za rejestrację w kasynach online bądź też więcej czasu spędzić przy konsoli. Ponieważ we wrześniu pojawi się sporo ciekawych gier na Xboxa, zdecydowaliśmy się stworzyć listę tytułów, które naszym zdaniem prezentują się najciekawiej.

Sonic Colours Ultimate

Sonica chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on tak samo kultową postacią, jak Mario czy Pac-Man. Doczekał się mnóstwo gier czy nawet filmu. W przypadku Sonic Colours Ultimate mamy do czynienia z odświeżoną wersją gry, która swoją premierę miała w 2010 roku. Blind Squirrel Entertainment zadbało o nową warstwę graficzną, jak i również nowy tryb gry. Po raz kolejny wcielamy się w tytułowego jeża, który musi tym razem uratować stworki Wisps. Zostały one uwięzione przez doktora Eggmana, który wykorzystuje ich moce do napędzania swojego galaktycznego parku rozrywki. W toku rozgrywki będziemy przemierzać różne światy i platformy, omijać pułapki, walczyć z przeciwnikami, jak i zdobywać nowe moce, które dadzą nam uratowane stworki. W grze możliwa jest opcja rozgrywki dla jednej osoby bądź w lokalnym trybie multi.

Life is Strange: True Colors

Przed nami 3. część serii Life is Strange, gdzie mamy do czynienia z nową bohaterką o wyjątkowych zdolnościach. Jest nią Alex Chen, która potrafi odczuwać emocje innych osób, jak i nimi manipulować. Pewnego dnia dziewczyna przybywa od Haven Springs, gdzie ginie jej brat. Postanawia zatem na własną rękę dowiedzieć się, jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Będziemy zatem przemierzać ulice miasteczka, rozmawiać z jej mieszkańcami, zbierać kolejne poszlaki. Od naszych wyborów dialogowych zależą losy fabuły, nawiązanie znajomości z innymi postaciami. Możemy także manipulować ich emocjami, co bywa jednak niezwykle niebezpieczne. Gra cechuje się nową oprawą graficzną, gdzie zadbano o więcej detali.

World War Z Aftermath

World War Z to gra z 2019 roku, która nawiązywała po części do kinowej produkcji z Bradem Pittem. Tym razem mamy do czynienia z jej rozszerzoną wersją. Studio Saber Interactive zdecydowało się wprowadzić do gry nowe uzbrojenie, lokacje (Rzym, Kamczatka), jak i postawiło na kilka poprawek technicznych. Możemy teraz przełączać się z tryby 3-osobowego na 1-osobowy. Ponadto do dyspozycji mamy nowy typ bohatera z tarczą. Sama rozgrywka pozostała niezmienna. Naszym zadaniem jest drużynowe przetrwanie na wybranej mapie, gdzie aż roi się od niebezpiecznych zombie. Bardzo ważna jest zatem tutaj strategia i kooperacja do 4 osób.

NBA 2K22

Przed nami we wrześniu również kolejna odsłona najpopularniejszej koszykarskiej gry na świecie. Tym razem studio Visual Concepts dało nam kilka usprawnień w zakresie rozgrywki. Możemy dzięki temu liczyć na ulepszony system dryblingu, bloków, rzutów z dystansu. Tradycyjnie będziemy mogli tutaj skompletować swój dream team składający się z aktualnych zawodników NBA i legend. Do tego dochodzi tryb kariery, rozgrywki ligi kobiecej. W przypadku XSX wprowadzony został nowy tryb The City, zaś w XONE możemy postawić na Neighborhood.

Diablo II: Resurrected

Miłośnicy Diablo od dawna czekają na nową część, zwłaszcza po kompromitującej prezentacji Diablo Immortal. Jednak zamiast IV rozdziału otrzymaliśmy remaster kultowej 2. części. W wielu rankingach znajduje się ona w czołówce najlepszych gier w historii, więc nie dziwi nas, że jednak jej remaster wzbudził takie zainteresowanie. Blizzard Entertainment postawiło na całkowicie nową warstwę wizualną i dźwiękową, gdzie dostajemy rozdzielczość 4K, pełny rendering 3D. Będziemy mogli zatem ponownie zmierzyć się z demonami, lecz już w zupełnie nowej odsłonie.

Zobacz inne