Dzieje sięSport

Nasi w pucharach grają dalej1 min na czytanie

Ręczni w pucharach grają dalej

Szczypiorniści Chrobrego Głogów wygrali na wyjeździe z drużyną Budneksu Stal Gorzów Wlkp 34:27 (17:13). Pojedynek rozegrany został w ramach drugiej rundy Pucharu Polski.

Już przed meczem było wiadomo, że głównym faworytem będą głogowianie. Chrobry w PGNiG Superlidze zajmuje 6. lokatę, natomiast ich przeciwnicy są na 7. miejscu w Lidze Centralnej (drugi szczebel rozgrywkowy).

I od początku na parkiecie uwidoczniła się spora przewaga przyjezdnych. Szybko odskoczyli na kilka bramek, by pierwszą część wygrać 17:14. Podobny przebieg miała druga odsłona, z tym że różnica bramkowa nieco wzrosła. Chrobry grał w składzie: Stachera, Derewiakin – Zdobylak 5, Grabowski 4, Kosznik 4, Jemioł 4, Matuszak 4, Styrcz 3, Tilte 2, Orpik 2, Dadej 2, Paterek 2, Wiatrzyk 1, Klinger 1, Otrezow.

 Był to na pewno ważny mecz, nie tylko ze względu na awans do trzeciej rundy. Już w sobotę Chrobrego czeka prestiżowy derbowy pojedynek ligowy z Zagłębiem Lubin i po niedawnej wysokiej porażce z Kielcami, taka wygrana powinna wzmocnić zespół psychicznie.

RED

Fot. SPR Chrobry Głogów (Facebook)

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się