Dzieje sięGłogów

Pastor Zbigniew Wierzchowski i poeta Krzysztof Jeleń laureatami tegorocznych Honorowych Medali Miasta Głogowa2 min na czytanie

Pastor Zbigniew Wierzchowski i poeta Krzysztof Jeleń laureatami tegorocznych Honorowych Medali Miasta Głogowa 1

Tradycyjny koncert noworoczny pod patronatem prezydenta po raz pierwszy odbył się w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa. W sobotni wieczór (25.01.) widownia była wypełnione. Honorowe Medale Miasta Głogowa są przyznawane od 1997 r. wręczono ich już ponad sto.

– Te medale wędrują do osób i instytucji, które szczególnie zasłużyły się dla naszego miasta, które czynią nasze miasto lepszym – powiedział prezydent Rafael Rokaszewicz. Pierwszy medal odebrał Zbigniew Wierzchowski, głogowski działacz społeczny, muzyk, założyciel szkoły Aslan, pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów w Głogowie.

– Moje motto życiowe to więcej dawać niż brać. Pragnieniem moim do końca życia jest dalej służyć w tym mieście, służyć mieszkańcom, bo to przynosi mi niesamowitą radość, pociechę, i cieszę się że jestem z wami tutaj, w Głogowie – powiedział Zbigniew Wierzchowski. Drugi medal odebrał Krzysztof Jeleń, poeta, tłumacz poezji francuskiej i włoskiej, poliglota, nauczyciel, laureat ogólnopolskich konkursów literackich.

– Jestem naprawdę wzruszony i czuję się w obowiązku powiedzieć, że to jest wyróżnienie dla całego grona twórców głogowskich, ludzi z którymi na co dzień współpracuję, którzy tę kulturę głogowską tworzą – powiedział odbierając medal. W koncercie noworocznym wystąpił pochodzący z Głogowa gitarzysta Krzysztof Meisinger z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Cracovia.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się