Dziś (9.03.) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się debata oksfordzka, która w całości została przeprowadzona przez studentów pielęgniarstwa.
Dyskusja oparta na argumentach toczyła się wokół tezy "Praca pielęgniarki przynosi satysfakcję zawodową, zapewnia dobre warunki pracy oraz płacy.". Zgodnie z regulaminem debaty, strony debaty przedstawiły argumenty przemawiające za i przeciw postawionej tezie. Wymiana argumentów przebiegała w czterech rundach prowadzonych z udziałem Propozycji i Opozycji. Runda pierwsza to wprowadzenie do tezy debaty oraz podanie kilku argumentów. Runda druga to rozwinięcie argumentacji, uwzględniającej argumenty przeciwników, trzecia - podważenie argumentacji strony przeciwnej, a runda czwarta - podsumowanie całej argumentacji.
Formuła debaty oparta była na udziale publiczności, która dwukrotnie została zapytana czy opowiada się za tezą czy przeciw niej, a może jest niezdecydowana? W efekcie sformułowana została konkluzja, że zawód pielęgniarki jest zawodem przynoszącym satysfakcję oraz zapewniającym dobre warunki pracy i płacy, ale należy podejmować działania przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu oraz poprawiające warunki i organizację pracy.
W debacie uczestniczyli: marszałek - Aleksandra Świderska - studentka III roku, sekretarz - Klaudia Pietrzak - studentka III roku i rzecznik prasowy - Kamil Czyżewski- student III roku. Oraz po stronie "propozycji" Daria Kościewicz - studentka III roku, Jan Walczuk i Amelia Żachowska- studenci II roku, Weronika Lisiewicz - studentka I roku i Amelia Żachowska- studentka II roku, a po stronie "opozycji" studenci I roku Zuzanna Przybylska, Alicja Wolińska i Arkadiusz Borowiecki i studentka II roku Lidia Paś. Nad merytorycznym przebiegiem debaty czuwały dr n. med. Elżbieta Garwacka - Czachor, dr n. o zdr. Dorota Milecka.
Źródło PWSZ Głogów
fot. Bartosz Leciej
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz