Zamknij

Dni otwarte PWSZ w Głogowie. Debata o satysfakcji oraz dobrych warunkach pracy i płacy pielęgniarek

16:18, 09.03.2023 Elwira Iżycka Aktualizacja: 16:19, 09.03.2023
Skomentuj

Dziś (9.03.) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się debata oksfordzka, która w całości została przeprowadzona przez studentów pielęgniarstwa.

Dyskusja oparta na argumentach toczyła się wokół tezy "Praca pielęgniarki przynosi satysfakcję zawodową, zapewnia dobre warunki pracy oraz płacy.". Zgodnie z regulaminem debaty, strony debaty przedstawiły argumenty przemawiające za i przeciw postawionej tezie. Wymiana argumentów przebiegała w czterech rundach prowadzonych z udziałem Propozycji i Opozycji. Runda pierwsza to wprowadzenie do tezy debaty oraz podanie kilku argumentów. Runda druga to rozwinięcie argumentacji, uwzględniającej argumenty przeciwników, trzecia - podważenie argumentacji strony przeciwnej, a runda czwarta - podsumowanie całej argumentacji.

Formuła debaty oparta była na udziale publiczności, która dwukrotnie została zapytana czy opowiada się za tezą czy przeciw niej, a może jest niezdecydowana? W efekcie sformułowana została konkluzja, że zawód pielęgniarki jest zawodem przynoszącym satysfakcję oraz zapewniającym dobre warunki pracy i płacy, ale należy podejmować działania przeciwdziałające wypaleniu zawodowemu oraz poprawiające warunki i organizację pracy.

W debacie uczestniczyli: marszałek - Aleksandra Świderska - studentka III roku, sekretarz - Klaudia Pietrzak - studentka III roku i rzecznik prasowy - Kamil Czyżewski- student III roku. Oraz po stronie "propozycji" Daria Kościewicz - studentka III roku, Jan Walczuk i Amelia Żachowska- studenci II roku, Weronika Lisiewicz - studentka I roku i Amelia Żachowska- studentka II roku, a po stronie "opozycji" studenci I roku Zuzanna Przybylska, Alicja Wolińska i Arkadiusz Borowiecki i studentka II roku Lidia Paś. Nad merytorycznym przebiegiem debaty czuwały dr n. med. Elżbieta Garwacka - Czachor, dr n. o zdr. Dorota Milecka.

Źródło PWSZ Głogów

fot. Bartosz Leciej

(Elwira Iżycka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%