Zamknij

II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Grębocice

18:31, 14.03.2023 . Aktualizacja: 19:34, 14.03.2023
Skomentuj

Aż 58 graczy zmierzyło się w sobotę (11.03.) w Grębocicach w II Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Grębocice, z czego wójt Roman Jabłoński był osobiście „megazadowolony” i jak zaznaczył – chciałby, żeby w następnym turnieju było ich jeszcze więcej. – Szachy to gra specyficzna, która uczy myślenia, myślenia strategicznego i przewidywania, a te wszystkie elementy przydają się później do dalszej nauki, pracy i rozwoju. Dlatego ćwiczcie szare komórki, grajcie w szachy, zachęcajcie wszystkich, żeby z wami rywalizowali, a mistrzów zawsze postaramy się docenić i uhonorować jakimiś miłymi upominkami – zaznacza wójt.

– Nie ukrywam, że jestem mile zaskoczony liczbą uczestników i kiedy patrzymy na przekrój wiekowy, to są tu zarówno zawodnicy najmłodsi, czyli pierwszoklasiści i drugoklasiści, jak i osoby dorosłe – mówi Roman Jabłoński. – Można więc zauważyć, że szachy są nadal dyscypliną bardzo popularną. Nie ukrywam, że szachy jako gra, która uczy myślenia jest bardzo pożądana i chciałbym, a nawet zachęcam zawsze i dyrektora szkoły, i wszystkich, żeby jednak udział młodzieży w nauce gry był duży, a takie turnieje powinny tę grę propagować, zachęcać, by uczyć się grać i osiągać jak najlepsze wyniki i wygrywać – dodaje.

Z przebiegu sobotniej rywalizacji zadowolony był także organizator i sędzia główny turnieju – nauczyciel wychowania fizycznego w grębocickiej szkole oraz nauczyciel i popularyzator szachów Paweł Szadyko podkreślając, że poziom zawodów był wyższy niż w ubiegłym roku i naprawdę przyjemnie było przyglądać się niektórym partiom.

– Dziękuję wszystkim, że turniej przebiegał w tak sympatycznej atmosferze. Naprawdę wszyscy dali radę. Jestem dumny z tych uczniów, którzy z szachami dopiero zaczęli. Mamy tu kilkoro uczniów z drugich klas, którzy tak naprawdę mają za sobą tylko kilka lekcji, a kilka partii także wygrali. Cieszę się, że tak dobrze im poszło. Brawo! Zachęcam. Ćwiczmy, byśmy grali jak najlepiej! – mówi Paweł Szadyko. – Myślę, że to jest fajny sposób na spędzanie wolnego czasu. W naszej szkole mamy kółko szachowe i uczęszcza na nie coraz więcej dzieci. Liczę na to, że z biegiem czasu będzie w szachy grało także coraz więcej dorosłych – dodaje.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, dzieci starsze i dorośli. W najmłodszej kategorii pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Brasse Melcer. W kategorii dzieci starszych triumfował Szymon Bołuńdź. Wśród dorosłych zawodników najlepszym okazał się Maciej Sokalski.

Drugim sędzią turnieju był mistrz szachowy Przemysław Skalik. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Grębocice. 

EI

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%