Zamknij
REKLAMA

Wystartował przetarg na rondo na skrzyżowaniu Legnickiej, Piłsudskiego i Poniatowskiego

16:40, 15.03.2023 BL Aktualizacja: 17:25, 15.03.2023
Skomentuj

Wkrótce na miejscu skrzyżowania ul. Legnickiej, Piłsudskiego i Poniatowskiego pojawi się rondo turbinowe. W ramach tych działań przebudowane zostaną wloty, chodniki i oświetlenie. Inwestycja ta ma znacząco poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku i usprawnić ruch. Nowe rondo ma dostać imię Górników.

– Miasto wybuduje to potrzebne rondo nie na własnych drogach, ale na skrzyżowaniu drogi krajowej i dróg wojewódzkich – wyjaśnia prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – Czekają nas utrudnienia w tej części miasta, ale inwestycja poprawi płynność ruchu i bezpieczeństwo na tym wjeździe do Głogowa – zapowiada.

Jakie są koszty wybudowania ronda? Znajdujące się na drugim końcu ul. Piłsudskiego rondo Hutników służy miastu już od listopada 2021 roku i kosztowało 6,8 mln zł. Rondo Górników będzie jednak znacznie droższe przez wzgląd na wzrost kosztów materiałów budowlanych. Część, bo dokładnie 3 mln 851 tys. zł miasto uzyska z programu rządowego Polki Ład. Województwo dolnośląskie z kolei zobowiązało się udzielić 1 mln zł dofinansowania w 2022 r. Ostatecznej kwoty jednak jeszcze nie znamy

Zgodnie z opisem, budowa jest zaplanowana w 2022 r., w porozumieniu trójstronnym spisanym przez miasto z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Rondo będzie mieć cztery wloty i dwa pasy ruchu. Uwzględnione zostaną chodniki i ścieżki rowerowe, a także kamienna kostka. Zamówienie realizowane jest w ramach programu –  Rządowy Fundusz Polski Ład:  Program Inwestycji Strategicznych. Termin składania ofert: 31.03. 2023. Po wyborze firmy i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 4 miesiące na budowę ronda turbinowegomówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

(BL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%