Zamknij
REKLAMA

Jest wstępna opinia w sprawie śmierci 33-latka z Głogowa, który zginął w kopalni Polkowice-Sieroszowice

22:38, 15.03.2023 RED Aktualizacja: 22:40, 15.03.2023
Skomentuj

Mężczyzna zginął w piątek (10.03.) nad ranem w trakcie prac na powierzchni, przy rozładunku soli.   Śledztwo w sprawie jego śmierci prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. – Prowadzimy śledztwo o wypadek przy pracy i nieumyślne spowodowanie zgonu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. We wtorek w późnych godzinach popołudniowych przeprowadzono sekcję zwłok 33 – latka. Są już znane wstępne opinie co do jego śmierci.

– Ustalono, że mężczyzna doznał wielonarządowych obrażeń w tym obrażeń klatki piersiowej, które doprowadziły do jego zgonu – poinformowała prokurator Lidia Tkaczyszyn, dodając, że są to wstępne ustalenia. Prokuratura czeka jeszcze na opinię pisemną. 

W piątkowy poranek w KGHM Polska Miedź w ZG Polkowice – Sieroszowice doszło do wypadku – w wyniku prac prowadzonych na powierzchni kopalni wypadkowi uległ 33 – letni pracownik, ślusarz. Mimo szybkiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Prezes KGHM Polska Miedź Tomasz Zdzikot ogłosił trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach spółki. 

Na razie wiadomo tyle, że śmierć młodego pracownika kopalni nastąpiła na powierzchni i że było to zdarzenie z udziałem wózka kopalnianego. Pierwsze wiadomości są takie, że był to wypadek z wózkiem używanym do rozładunku soli, który mógł przejechać lub przygnieść tego człowieka. Na razie niejasne jest, dlaczego tak się stało. Bada to powołana komisja. 

Wiadomo także, że pogrzeb głogowianina odbędzie się w czwartek (16.03.) o godz. 14 w kaplicy przy ul. Legnickiej.

(RED)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%