Zamknij
REKLAMA

Muzeum zaprasza na warsztaty wielkanocne

18:51, 17.03.2023 Źródło MAH Głogów Aktualizacja: 18:55, 17.03.2023
Skomentuj

Wielkanocne warsztaty rodzinne są dobrą okazją do poznania, w jaki sposób dawniej przygotowywano się do świąt, jak przyozdabiano wnętrza domostw i jakie były zwyczaje świąteczne. W zależności od umiejętności plastycznych każdy może stworzyć własne rekwizyty obrzędowe, z zachowaniem tradycji we właściwym środowisku, a czasem wykraczając poza jego ramy, traktując je jako folklorystyczną atrakcję.

Prace plastyczne są częścią naszej kultury i naszego życia, łączą pokolenia, a dorośli i najmłodsi chętnie je poznają i w nich uczestniczą. Najbliższe warsztaty wielkanocne w głogowskim muzeum odbędą się w niedzielę (26.03.) Dzieci nauczą się m. in.  jak wykonać gaik, słomianego pająka i ozdobić jajko techniką rytowania, oraz wykonają własne książki tunelowe o pożegnaniu zimy i witaniu wiosny. Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę (1.04.), a jego uczestnicy poznają tajniki tworzenia palmy wielkanocnej i gaika wiosennego.

Koszt zajęć to cena biletu wstępu do muzeum czyli 10 zł za bilet normalny, 5 zł ulgowy dla dzieci, młodzieży i emerytów  oraz 6 zł od każdego uczestnika za warsztaty. Liczba uczestników jest ograniczona. Zapisy na zajęcia przyjmowane są w dziale edukacyjnym pod numerem telefonu 76 8341081 w. 43.

 

 
 
 
(Źródło MAH Głogów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%