Zamknij

Zawodnicy już strzelają! Tak wyglądają zawody strzeleckie na strzelnicy Antrans

13:28, 18.03.2023 BL Aktualizacja: 13:35, 18.03.2023
Skomentuj

Już od godziny 9 na strzelnicy Antrans Głogów słychać huk broni palnej. Odbywają się tam dziś (18.03.) zawody strzeleckie na strzelnicy krótkodystansowej. Do dyspozycji odwiedzających jest też strzelnica z celami 100 i 250 metrów.

Wpisowe na takie zawody to 300 zł. Na głodnych czeka ognisko i grillowane kiełbaski. Udział mógł wziąć każdy. Czekamy na rozstrzygnięcie o godzinie 15. Na zawodników czeka dużo nagród, w tym karnety na strzelnicę i specjalny sprzęt strzelecki. Główną nagrodą jest pistolet kalibru 9mm.

Zawodnicy zmierzyli się w strzelaniu z trzech typów broni: pistoletu, strzelby i karabinu. Zadanie uczestników polega na jak najszybszym obsłużeniu każdej z broni i oddaniu każdą po pięć strzałów do tarczy na  dystansach kolejno 10, 25 i 40 metrów. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami przez starostę powiatowego Jarosława Dudkowiaka. Choć górny limit 50 uczestników nie został osiągnięty, na strzelnicy i tak jest duży ruch.

– Niektórzy zawodnicy dysponują własną bronią lub amunicją. Jeśli mieści się w standardach, to oczywiście dopuszczamy wykorzystanie jej w zawodach. Są to zwykle osoby zainteresowane strzelectwem, ale i kompletni amatorzy, którzy po prosu chcą spróbować własnych sił. Istotne jest bezpieczeństwo podczas obsługi broni, dlatego bardzo tego pilnujemy. – mówi Robert Walczak, który wraz z Michałem Kędzierskim jest organizatorem i sędziuje w zawodach.

Wśród zawodników znalazł się także Mateusz Gola. Towarzyszył mu kolega Tymoteusz Wesołowski. Obaj są przedstawicielami szkoły mundurowej we Wrocławiu. – Przyjechaliśmy tu reprezentować szkołę. Ja pochodzę z Zabiela to tu niedaleko. Kolega jest z okolic Wielunia Moim zdaniem mój czas i wynik były całkiem dobre. Nie udało mi się trafić tylko dwóch celów z pistoletu i dwóch z karabinu. Ze strzelbą poszło o wiele łatwiej i osobiście właśnie strzelbę preferuję – mówił Mateusz Gola.

(BL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

IrekIrek

1 0

Brawo dla Patryka, był ogień w lufie 👍 19:21, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%