Zamknij
REKLAMA

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Głogowie odbyły się targi pracy

16:59, 22.03.2023 MW Aktualizacja: 17:04, 22.03.2023
Skomentuj

Akcja została skierowana do młodzieży ostatnich klas, ale nie zabrakło zainteresowanych z młodszych roczników. Uczniowie mogli obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez wystawców i zapoznać się ze specyfika każdego prezentowanego zawodu i branży w bezpośredniej rozmowie. 

Wśród opowiadających o zawodzie byli m. in. przedstawiciele policji, służby więziennej, wojska, czy Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie – w sumie 11 stanowisk. Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy  – Małgorzata Derkacz przyznaje, że jest zadowolona z frekwencji podczas dzisiejszego spotkania. – Staramy się co roku organizować takie spotkania dla młodzieży, która wchodzi na rynek pracy. Jak widać, jest tutaj bardzo dużo ofert pracy, młodzież może skorzystać z doradztwa zawodowego czy z bezpłatnych  szkoleń bezpłatnych – wylicza.

Wicedyrektor ZSE Joanna Sroga podkreśla, że młodzież po zakończeniu szkoły, zdaniu egzaminów ma świetną okazję, żeby rozpocząć karierę w strukturach wojskowych, policyjnych, ale też ma okazję zapoznać się z ofertą szkolnictwa wyższego.

Maja z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie uczy się w klasie mundurowej. Nic dziwnego, że interesowały ją przede wszystkim prezentacje służb. Natomiast Adama Sapiana z Zespołu Szkół Ekonomicznych przyciągnęło stoisko PUP w Głogowie. 

Słodki poczęstunek dla uczestników targów przygotowało koło gastronomiczne z ZSE.

 

 
 
 
(MW)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%