Z parkietu do szpitala. Poważna kontuzja Lisickiego

12:59, 27.03.2023 . Aktualizacja: 13:53, 27.03.2023

W ostatniej kolejce 1 Ligi siatkarze SPS-u Chrobrego Głogów przegrali na swoim parkiecie z BAS Białystok 2:3. Martwi nie tylko to, ale może przede wszystkim poważna kontuzja przyjmującego Sebastiana Lisickiego. – Dramat – załamuje ręce trener Dominik Walenciej, bo to duże osłabienie dla zespołu. – Podczas jednego z ataków upadł na parkiet i doznał kontuzji. Na tyle poważnej, że nie był w stanie podnieść się z boiska o własnych siłach. Wezwano pogotowie ratunkowe. Trafił do szpitala – relacjonuje.

Wyniki pierwszych badań nie są optymistyczne. – Sebastian nadal przebywa w miejskim szpitalu. Czekamy na wyniki rezonansu. Prawdopodobnie doszło do zerwania więzadeł krzyżowych i pobocznych – dodaje trener Chrobrego Głogów. Obawia się, że zawodnika czeka długa przerwa w grze. – W takich sytuacjach niezbędna jest operacja, potem rehabilitacja. Wszystko zależy od organizmu, ale zwykle to oznacza nawet kilka miesięcy przerwy – przyznaje Walenciej.

Lisicki do Chrobrego trafił przed tym sezonem i... po zakończeniu rozgrywek prawdopodobnie odejdzie z głogowskiego klubu, bo wzbudził zainteresowanie lepszych zespołów z 1 Ligi, ale też Plus Ligi. – Teraz życzymy mu dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze. Na parkiet na pewno wróci silniejszy, jest zawodnikiem wytrwałym, pracowitym i silnym mentalnie – zapowiada Walenciej.(MK,fot. SPS Chrobry Głogów)