Zamknij

Nocne porwanie spod cmentarza w Głogowie. Zamaskowany mężczyzna wdarł się do kwiaciarni o północy

15:04, 25.05.2023 . Aktualizacja: 16:56, 25.05.2023
Skomentuj

O północy do kwiaciarni przy ul. Świerkowej w Głogowie wdarł się zamaskowany mężczyzna. Nagrały go kamery monitoringu, dlatego właścicielka ma jego zdjęcie i nie waha się go użyć. Za wskazanie porywacza wyznaczyła nagrodę.

Złodziej włamał się od tyłu sklepu w nocy ze środy na czwartek (24/25.05.) dokładnie o północy.  – Wiedział po co wchodzi, trudno mu było przejść przez porozstawiany towar – ocenia Lidia Michalak. Na nagraniu z monitoringu widać, jak się przeciska. Widać, jak buszuje wśród kwiatów, zniczy i innych dekoracji nagrobkowych. Spustoszenie po włamaniu pracownice pawilonu przy cmentarzu komunalnym w Brzostowie odkryły dopiero w czwartek rano. I to, że doszło do porwania także.

Pani Lidia publikuje na Facebooku zdjęcia z monitoringu. – Dzisiaj o północy w kwiaciarni Livia przy ulicy Świerkowej, zawitał ten gość, amator aniołków - pisze, bo  włamywacz uprowadził cały anielski zastęp. Jej zdaniem złodziej wiedział dokładnie po co przyszedł. Przeciskał się między towarem jak po sznurku, prosto do półki z ceramicznymi figurkami. Wybór miał ogromny, a w tej masie wszelkich ozdób najbardziej ujęły „gościa” aniołki, słodkie i nietanie. - Zgarnął wszystkie! Około 25 aniołków, typowych na cmentarz. Każdy w cenie od 20 do 80 zł. A przy wyjściu załadował jeszcze znicze i wkłady. Ciężko mu było dźwignąć i nieść worek z łupami.

Lidia Michalak przyznaje, że włamania do kwiaciarni przy cmentarzu komunalnym się zdarzają, do Livii - po raz pierwszy. W całości zarejestrowane i zgłoszone na policję. Ma nadzieję, że sprawcę uda się złapać i aniołki wrócą na swoją półkę. – Za pomoc w uwolnieniu porwanych aniołków przewidziana jest nagroda – zapowiada właścicielka kwiaciarni. Materialne straty po wizycie nocnego klienta szacuje na 1,5 – 2 tys. zł. Los porwanych aniołków pozostaje nieznany. Na tego, kto pomoże je uratować, nagroda już czeka.  

(GH)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%