Zamknij

Głogowianie kupują na targu dużo warzyw. Najbardziej poszukiwane te bez chemii. Rolnicy mówią, że ceny jak przed rokiem

14:29, 26.05.2023 . Aktualizacja: 16:09, 26.05.2023
Skomentuj

Dorodne truskawki, szparagów na pęczki, świeże ogórki, kalafiory i pierwsze ziemniaki z pola – warto się wybrać na duży targ w Głogowie. Wybór jest ogromny, a ludzi mnóstwo.

Piątek to dzień targowy w Głogowie

Piątek to w Głogowie dzień targowy, co od rana było widać po kolejce samochodów na ul. K. Sprawiedliwego czekających na wjazd na plac targowy. Ludzie ciągnęli tu pieszo rowerami, komunikacją miejską. W piątek rano zjeżdża tu pół Głogowa. Wracają obładowani torbami wózkami, z koszami i kobiałkami truskawek. – Już zrobiliśmy zakupy i jedziemy nad jezioro – mówiło zadowolone starsze małżeństwo. Przyjeżdżają dwa razy w tygodniu, na każdy targ.

Żeby warzywka były świeże. Dziś kupiłam kalarepkę, sałatę, kapustę, a teraz idziemy po pomidorki i truskawki – mówi Kazimiera Frączak. Zapewnia, że warto się tu wybrać. – Jest wybór i dobrze by było, by producenci bardziej dbali, żeby warzywa były uprawiane z jak najmniejszą ilością chemii

– podkreśla, że ludzie właśnie tego szukają.

I znajdą na stoiskach producentów spod Głogowa i z okolicznych gmin. Od kilku tygodni hitem są ogórki gruntowe uprawiane w tunelu. – Są świeże, zrywane na bieżąco – mówi Karol Kowalski, rolnik z Przedmościa. Na jego stoisku są w cenie od 6 do 10 zł lub już gotowe, świeżo zakiszone. Obok świeża sałata, młoda kapusta, kalafiory z pola.

Ziemniaki już się zaczęły, warzyw będzie coraz więcej, ceny na pewno będą spadać

– mówi Karol Kowalski.

Rolnicy mówią, że ceny warzyw 2023 na targowisku w Głogowie są podobne do tych zeszłorocznych 

U Sławomira Curkana z Przedmościa też najwięcej schodzi ogórków z namiotu. – Nie są nawożone niczym, dobre – zapewnia. Ceny warzyw teraz podobne jak przed rokiem. – Wszystko poszło w górę, tylko nie nasze produkty – ocenia. Do sezonu ogórkowego jeszcze daleko. – Na polu ogórki posiane, ale nie wzeszły wszystkie, za zimne noce. Trzeba będzie jeszcze raz posiać – opowiada.

Duży ruch i kolejki także przy stoiskach z truskawkami. – Kilogram tylko kupiłam, jeszcze są drogie, ale smakują, dobre są

– Urszula Górska zamierza upiec placek z truskawkami. Następny targ na Piastowie we wtorek.

 

Ceny warzyw i owoców na dużym targu w Głogowie 

truskawki – 16 zł

ogórki z namiotu – 6-12 zł

młoda kapusta – 6-10 zł

młode ziemniaki – 8-12 zł

sałata – 3-3,50 zł

szczypiorek – 2-2,50 zł

rzodkiewka – 2-2,50 zł

zestaw do kiszenia ogórków – 5 zł

szparagi – 8-10 zł

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%