Zamknij

Kiedy wreszcie będą światła na tym niebezpiecznym skrzyżowaniu w Głogowie

13:25, 05.06.2023 . Aktualizacja: 13:54, 05.06.2023
Skomentuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje zmienić organizację ruchu na skrzyżowaniu ul. Obrońców Pokoju z Armii Krajowej, i wreszcie wybudować tu sygnalizację świetlną.

Ryzykowny skręt

To są na razie plany i przymiarki, ale zawsze jakieś światełko w tunelu. Co by nie mówić, rozwiązanie zastosowane na tym skrzyżowaniu jeszcze przed laty nie jest bezpieczne, sygnalizacja już dawno by się tu przydała. Jest co prawda na przejściu dla pieszych na krajowej 12 koło dawnego Camargo, lecz skręt w ul. Armii Krajowej i w przeciwnym kierunku wjazd na główną w lewo jest już bez świateł, jak akurat nic nie jedzie i stanowi pewne ryzyko.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma już gotową dokumentację nowego oświetlenia tego skrzyżowania i przeprowadza właśnie formalności. Do starostwa głogowskiego złożyła zgłoszenie o zamiarze budowy elektroenergetycznej sieci oświetleniowej i kanalizacji kablowej w obrębie tego skrzyżowania. – To świeża sprawa, którą będą rozpatrywały dwa nasze wydziały: administracji budowlanej oraz infrastruktury powiatu – mówi nam Bartosz Ławrowski z zarządu powiatu głogowskiego.

Właściciel drogi zgłosił nam zamiar zmiany organizacji ruchu i budowy nowej sieci. Mamy wydać w tej sprawie opinię oraz zgodę

– poinformował, dodając, że faktycznie GDDKiA chce poprawić bezpieczeństwo i wybudować sygnalizację regulującą ruch na całym tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu – w obie strony Obrońców Pokoju oraz z Armii Krajowej. – U nas formalności potrwają około miesiąca – powiedział.

(DN)

 

 

 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

D64rD64r

1 0

jakie kurrr światła Trzeba brać przykład z holandii wszędzie ronda robić. 22:54, 05.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Celt Celt

2 1

Światła to by się akurat przydały z drugiej strony Armii Krajowej a nie tu. Zły pomysł 06:50, 06.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%