Zamknij

Nowy sezon Bardów pod Wieżą zainaugurowany przy wyjątkowo dużej frekwencji i rekordowym czasie trwania koncertu

10:09, 15.09.2023 . Aktualizacja: 10:25, 15.09.2023
Skomentuj

Wczoraj wieczorem (14.09.), przy widowni wypchanej po brzegi, głogowskie muzeum zainaugurowało kolejny sezon koncertowy. Po letniej przerwie na scenie w sali im. Kaczkowskiego zagrała Irena Salwowska z zespołem.  

Na pierwszy po wakacyjnej przerwie koncert z cyklu Bardowie pod Wieżą przyszło tak wielu miłośników poezji śpiewanej, że w sali Kaczkowskiego zabrakło krzeseł i miejsca, by je dostawić. Przyszli nie tylko głogowianie. Wczorajszy koncert był jednak wyjątkowy nie tylko ze względu za dużą frekwencję, ale też długość. Artyści grali dla głogowskiej publiczności ponad dwie godziny, a mimo to słuchacze poczuli niedosyt, który zaowocował spontanicznymi śpiewankami pod murami zamku. 

Jak widać, głogowskie koncerty z nurtu Krainy Łagodności, organizowane od trzech lat przez muzeum we współpracy z członkami głogowskiego zespołu Nieobecni, zyskują coraz większą popularność - nie tylko wśród miłośników gatunku, ale też wśród wykonawców. 

Pod koniec listopada głogowianie będą mili okazję posłuchać pod zamkową wieżą Łukasza Majewskiego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że z organizacją podobnych koncertów nosi się dyrektor polkowickiego centrum kultury. Miałyby się odbywać w pałacu w Suchej Górnej.

(EI)

 
 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%