Bardzo dobry mecz zaliczyli szczypiorniści KGHM Chrobrego Głogów w piątej kolejce spotkań Orlen Superligi. Głogowianie pewnie i wysoko pokonali Energę Wybrzeże Gdańsk 34:27 (20:12).
W ubiegłym sezonie zespół z Głogowa rywalizował z gdańszczanami o czwarte miejsce. I można było sądzić, że ten pojedynek będzie bardzo wyrównany. Ale tak nie było, choć przez pierwszy kwadrans przyjezdni stawiali opór. Pierwszą bramkę w 2. min zdobyli goście z rzutu karnego, ale chwilę później wyrównał Paweł Paterek. Gdańszczanie w ciągu trzech minut odskoczyli na 3:1, ale trafienie Jakuba Orpika poderwało zespół do walki. Straty zostały odrobione, a w 9. min na tablicy pojawił się wynik 4:3 dla Chrobrego.
Wybrzeże jeszcze nie zamierzało oddawać pola gry i po 15 minutach to ten zespół prowadził 9:7. Ale na tym było koniec harców gości, bo do głosu na parkiecie doszli nasi szczypiorniści. W ciągu kilku minut najpierw odrobili straty, a następnie szybko zbudowali bramkową przewagę i w 24. min odskoczyli na 15:10. Trzeba jednak dodać, że bardzo pomógł bramkarz Anton Dereviankin, który w tym dniu był zaporą nie do przebycia. Ostatecznie głogowianie na przerwę schodzili z ośmiobramkową różnicą.
Po zmianie stron jeszcze bardziej uwidoczniła się przewaga Chrobrego. W 38. min nasza drużyna prowadziła już 24:12! W kolejnych fragmentach gry goście próbowali coś w zmienić w szykach obronnych, co przyniosło spory efekt. Od 49 min. w ciągu kilku minut zdobyli pięć bramek z rzędu nie tracąc żadnej i dystans zmniejszył się do sześciu trafień (30:24). Głogowianie jednak kontrolowali mecz i nie dali sobie wydrzeć trzeciego w tym sezonie zwycięstwa. Najlepszym graczem wybrany został Derviankin.
W kolejnym meczu KGHM Chrobry zmierzy się w niedzielę (24.09.) na wyjeździe MKS-em Kalisz.
(KZ, fot. Artur Starczewski)
KGHM Chrobry Głogów – Energa Wybrzeże Gdańsk 34:27 (20:12)
Chrobry: Dereviankin, Grabowski 6, Wrona, Zieniewicz 3, Kosznik 1, Tilte 6, Orpik 8, Jamioł, Matuszak 4, Otrezov, Paterek 3, Hajnos 2, Skiba 1
Energa Wybrzeże Gdańsk: Witkowski, Zakrzewski, Poźniak, Pieczonka 1, Peret, Stępień, Siekierka 1, Milicevic 5, Jachlewski 5, Papaj 1, Zmavc 1, Będzikowski 6, Domagała 3, Papina 2, Niedzielenko 2
Będzie rewolucja? Dwie spółki zamiast jednej
Rokaszewicz co wy robicie z klubem
Karol
01:19, 2025-09-16
Śledztwo prokuratury w sprawie podzielników
SM Nadodrze to relikt PZPR, firma rodzinna i praca do emerytury. Już dawno organy prawne powinny zająć się tą pseudo firmą
Irek
23:04, 2025-09-15
Światła przy zamku w Głogowie
Tam nie powinno być drogi, ja p....lę, ile można czekać?
tokmek
21:43, 2025-09-15
Prezes szpitala: Sprzęt pomaga, to ludzie leczą
Panie Prezesie czegoś nie rozumiem jeżeli tomograf jest zepsuty to nie trzeba wozić tych pacjentów do innych szpitali bo mamy też rezonans .
Bati
21:34, 2025-09-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz