Zamknij

Bardzo udane XXI Regaty Żeglarskie – Książęcy Szkwał

10:58, 19.09.2023 . Aktualizacja: 11:00, 19.09.2023
Skomentuj

 

W miniony weekend (15-17.09) na Jeziorze Sławskim odbyły się coroczne XXI Regaty Żeglarskie – Książęcy Szkwał 2023 o Puchar Księstwa Świdnicko - Jaworskiego w klasie OMEGA. Ich organizatorem regat był Klub Żeglarski Qbryg ze Świdnicy.

Przeprowadzenia regat, w których startowało 11 załóg, podjął się miejscowy Lubuski Klub Żeglarski, a zabezpieczeniem - jak zwykle, RWS Sława. Uważam że były to bardzo udane regaty gdyż w sobotę był bardzo równy wiatr południowy i wiał w granicach trójki, a w porywach przekraczał nawet 4 stopnie w skali Beauforta. Jednym słowem - wiatr idealny dla mniej doświadczonych żeglarzy. W sobotę udało się przeprowadzić w sumie osiem wyścigów. Gorzej było w niedzielę, gdyż wiatr ustał i udało nam się dosłownie na siłę przeprowadzić jeden wyścig

– mówi Wiesława Radziwoń, sędzia zawodów.

Regaty wygrała załoga z Hanoweru w składzie Robert Kamiński z synem Bruno i Jackiem Zalasem. Na drugim miejscu znalazła się załoga Ernesta Wemera, a na trzecim - Norberta Karwowskiego. Zwycięzcy pokonali 500 kilometrów, żeby wziąć udział w rozgrywanych w Sławie zwodach.

Od 13 lat jestem komandorem klubu żeglarskiego w Hanowerze i nie wyobrażam sobie, żeby nie przyjechać raz w roku do Sławy. Trzeba podziękować organizatorom za organizację tej imprezy bo jest wspaniała, wspaniały klub, pogoda zazwyczaj też nam dopisuje. Dlatego przyjeżdżamy tyle kilometrów, żeby tutaj pobyć dwa, trzy dni w Sławie i w okolicach. Od wielu lat startujemy również na Polonijnych Mistrzostwach Świata, które są organizowane w Gdyni. W ubiegłym roku udało nam się wygrać tę imprezę, a w tym roku wygrał mój kolega klubowy, czyli przez dwa lata z rzędu wygrywał nasz klub

- podkreśla Robert Kamiński.

Po wręczeniu nagród i dyplomów jak nakazuje tradycja żeglarska załogant zwycięskiej załogi został w ciuchach wrzucony do jeziora.

(FED)

 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%