W miniony weekend (15-17.09) na Jeziorze Sławskim odbyły się coroczne XXI Regaty Żeglarskie – Książęcy Szkwał 2023 o Puchar Księstwa Świdnicko - Jaworskiego w klasie OMEGA. Ich organizatorem regat był Klub Żeglarski Qbryg ze Świdnicy.
Przeprowadzenia regat, w których startowało 11 załóg, podjął się miejscowy Lubuski Klub Żeglarski, a zabezpieczeniem - jak zwykle, RWS Sława. Uważam że były to bardzo udane regaty gdyż w sobotę był bardzo równy wiatr południowy i wiał w granicach trójki, a w porywach przekraczał nawet 4 stopnie w skali Beauforta. Jednym słowem - wiatr idealny dla mniej doświadczonych żeglarzy. W sobotę udało się przeprowadzić w sumie osiem wyścigów. Gorzej było w niedzielę, gdyż wiatr ustał i udało nam się dosłownie na siłę przeprowadzić jeden wyścig
– mówi Wiesława Radziwoń, sędzia zawodów.
Regaty wygrała załoga z Hanoweru w składzie Robert Kamiński z synem Bruno i Jackiem Zalasem. Na drugim miejscu znalazła się załoga Ernesta Wemera, a na trzecim - Norberta Karwowskiego. Zwycięzcy pokonali 500 kilometrów, żeby wziąć udział w rozgrywanych w Sławie zwodach.
Od 13 lat jestem komandorem klubu żeglarskiego w Hanowerze i nie wyobrażam sobie, żeby nie przyjechać raz w roku do Sławy. Trzeba podziękować organizatorom za organizację tej imprezy bo jest wspaniała, wspaniały klub, pogoda zazwyczaj też nam dopisuje. Dlatego przyjeżdżamy tyle kilometrów, żeby tutaj pobyć dwa, trzy dni w Sławie i w okolicach. Od wielu lat startujemy również na Polonijnych Mistrzostwach Świata, które są organizowane w Gdyni. W ubiegłym roku udało nam się wygrać tę imprezę, a w tym roku wygrał mój kolega klubowy, czyli przez dwa lata z rzędu wygrywał nasz klub
- podkreśla Robert Kamiński.
Po wręczeniu nagród i dyplomów jak nakazuje tradycja żeglarska załogant zwycięskiej załogi został w ciuchach wrzucony do jeziora.
(FED)
Węzeł nie może się korkować
Z działek na kulowie 3 km asfaltu pół roku naprawiają a oni chcą obwodnicę z mostem w 2 lata zrobić. Ciemny lud kiedy ta polska się obudzi i przestanie głosować na tych zlodzieji.
Obywatel
22:40, 2025-10-20
Głogowianka wystartuje w Finale Polska Miss 2025
Wow. Piękna dziewczyna. Taka trochę egzotyczna uroda. Powodzenia, wygraj!
Łukasz
21:41, 2025-10-20
Głogowianka wystartuje w Finale Polska Miss 2025
Jej SIOSTRA to piękna kobieta MISS SWIATA 🙂
Głos
20:22, 2025-10-20
Nasi parlamentarzyści na półmetku
Panie wojtek kiedy pojdziesz bez portek ? Tylko gadanie bzdur dobrze tobie wychodzo. Nawet nie zaslugujesz aby twoje imie pisac z duzej litery. Powiem krotko..paszoł von
Emeryt
19:17, 2025-10-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz