Zamknij

Palenie szkodzi. Przekonał się o tym uczeń głogowskiej podstawówki

13:34, 19.09.2023 . Aktualizacja: 13:45, 19.09.2023
Skomentuj

Dziś (19.09.) około południa mundurowi zostali wezwani do jednej z głogowskich szkół podstawowych, bo u jednego z uczniów znalezione zostało zawiniątko z suszem. 

Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia posiadania środków odurzających przez jednego z uczniów 

- mówi Natalia Szymańska z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.  

Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci zaparkowali radiowóz na terenie szkoły i zostawili go z włączonymi sygnałami świetlnymi, co wzbudzało niemałe zainteresowanie przechodniów. Mundurowi sprawdzili zawartość znaleziska i stwierdzili, że susz wprawdzie jest substancją niedozwoloną, ale tylko dla dzieci.

Okazało się, że była to znikoma ilość tytoniu 

- wyjaśnia rzeczniczka głogowskiej policji. Dyrekcja szkoły nie chce komentować zdarzenia, ale nietrudno się domyślić, że rozmowa wychowawcza z uczniem się obyła i o wszystkim poinformowani zostali rodzice. 

Nie jest żadną tajemnicą, że dzieci w podstawówkach palą i to nie tylko papierosy. Wiek inicjacji różne źródła szacują na okres pomiędzy 8 a 14 rokiem życia. Badania WHO pokazują, że wiele 12-latków ma już za sobą kontakt z nikotyną, a badania Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, że aż 30 proc. nastolatków w wieku poniżej 15. roku życia przynajmniej raz sięgnęła po papierosa. Na podstawie swoich badań WHO umieściło Polskę w pierwszej piątce krajów z największym odsetkiem dzieci palących tytoń, natomiast badania wykonane na zlecenie Krajowego Biura ds. Zapobiegania Narkomanii pokazały, że aż 60 proc. nastolatków deklaruje, że miało kontakt z tytoniem, a aż 65 proc. przyznaje, że zakup papierosów nie stanowi dla nich żadnego problemu.

(EI)

 

 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%