Zamknij

Posadzili tysiące nowych sosen koło Maryjki w Jerzmanowej. Ma tu urosnąć nowy las

16:51, 19.09.2023 . Aktualizacja: 16:52, 19.09.2023
Skomentuj

Kilka tysięcy sadzonek sosny pospolitej posadzili leśnicy oraz mieszkańcy na terenach koło Jerzmanowej w ramach akcji pod hasłem „Idę posadzić las”. To już kolejna taka akcja Nadleśnictwa Głogów, tym razem właśnie w okolicy Jerzmanowej.

W sobotę (16.09.) spotkało się kilka pokoleń mieszkańców wsi, którzy wspólnie z leśnikami, w tym nadleśniczym nadleśnictwa Głogów Piotrem Pierchałą, sadzili nowy las. Kilka tysięcy nowych sosen będzie rosło latami, dla następnego pokolenia. Nowy las powstanie na terenie Leśnictwa Dobromil, koło tzw. Maryjki, popularnego wśród spacerowiczów miejsca spotkań i spacerów. W sumie na wezwanie nadleśnictwa przyszło ponad dwudziestu mieszkańców. Nadleśnictwo zapewniło im zarówno sadzonki, jak i sprzęt do sadzenia. Po pracy było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Dziękujemy mieszkańcom gminy Jerzmanowa, którzy zaangażowali się w naszą akcję. To bardzo ważne przedsięwzięcie dla przyszłych pokoleń

– powiedział nam zastępca nadleśniczego Hubert Kawalec. W nadchodzącą sobotę 23 września nadleśnictwo organizuje kolejną akcję, do której chce zachęcić mieszkańców, w tym także grzybiarzy: sprzątanie lasów w największym zagłębiu grzybowym, koło Leśnej Doliny. Zbiórka chętnych o godz. 10, a po sprzątaniu ok. 14 ognisko i poczęstunek.

(DN)

Foto: Nadleśnictwo Głogów

 

 

 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%