Dziesiąty raz przegrali. Chrobry niezmiennie okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

09:23, 26.11.2023 . Aktualizacja: 09:27, 26.11.2023

Niewiele zmieniło się w grze głogowskich siatkarzy. Jak kompletowali porażki, tak nadal kompletują. Na 11 meczów w tym sezonie, wygrali tylko raz.

Pojedynek z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz rozpoczął serię pięciu meczów Chrobrego we własnej hali. To decydujący okres, który przesądzi o tym, czy nasz zespół utrzyma się w Tauron 1. Lidze. Jednak pierwsze spotkanie pokazało, że ku lepszemu nie idzie.

Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 6:6. Ale goście szybko odskoczyli na 9:6, a to za sprawą bardzo dobrej zagrywki Pawła Cieślika. To był decydujący moment tej partii, w której głogowianie nie mieli już wiele do powiedzenia. Przyjezdni szybko odskoczyli na 12:8, a następnie 21:12 i już mogli świętować wygranie seta.

Więcej optymizmu w grze Chrobrego można było zauważyć na początku drugiej odsłony. Nasi prowadzili nawet 6:4 i 7:5. Goście zdołali zremisować 8:8, a następnie oba zespoły punktowały na przemian, aż do stanu 15:15. I niestety, w głogowskiej drużynie ponownie coś się zacięło. Znów pojawiły się błędy w ataku i problemy z przyjęciem zagrywki. Na efekty nie trzeba było czekać, bo bydgoszczanie objęli prowadzenie 18:15 i już nie dali sobie odebrać zwycięstwa w drugiej partii.

Niezbyt dobrze dla KGHM SPS Chrobrego Głogów rozpoczęła się trzecia część. Problemy z odbiorem zagrywki spowodowały, że goście wygrywali 4:2. Tym razem jednak gospodarze poderwali się do walki i doprowadzili do wyniku 6:6. Ale na niewiele się to zdało, bo za chwilę było już 10:7 dla przyjezdnych. Głogowianie ponownie dopadli przeciwnika, a nawet wyszli na prowadzenie 14:13. Bydgoszczanie nie dali się zaskoczyć i po kilku akcjach na tablicy pojawił się wynik 22:19 dla BKS-u. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, gracze Chrobrego znów zerwali się do walki, doprowadzając do stanu 23:23, ale niestety końcówka należała już do gości.

Chrobry niezmiennie okupuje ostatnie miejsce w tabeli. 2 grudnia zmierzy się we własnej hali z Gwardią Wrocław.

(KZ, fot.: Tauron 1.Liga)