Zamknij

[WIDEO] To będzie spektakularna przebudowa. Z ruiny będzie perełka. Roszarnia w Radwanicach będzie Centrum Usług Społecznych

10:30, 30.11.2023 . Aktualizacja: 10:32, 30.11.2023
Skomentuj

Kręgielnia, sala fitness, gabinety, świetlica... Czego to w odbudowanej roszarni nie będzie! Obiekt wielkości niedawno zbudowanego przez gminę Domu Kultury w Radwanicach będzie zachwycał równie mocno? Plany są imponujące.

 

Właśnie trwają prace rozbiórkowe na terenie roszarni w Radwanicach. W miejscowości, która kiedyś słynęła z przetwórstwa lnu. A po latach świetności pozostał chociażby budynek, który od dawna szpecił stolicę gminę. To się teraz zmieni!

 

Gmina kupiła niemal pół hekatorową działkę z zabudowaniami na licytacji komorniczej. Za niewielkie pieniądze. Ale zamierza zainwestować w nieruchomość wielkie pieniądze. Przebudowa może kosztować nawet 12 mln zł. Po co? Ogromny dwukondygnacyjny budynek jest gminie potrzebny, żeby stworzyć w nim Centrum Usług Społecznych.

 

Jak teraz wygląda, a jak będzie wyglądał budynek możecie zobaczyć w naszym materiale wideo:

https://youtu.be/CBxPb8qU3E8?si=OuO7jyBHYxFKN651

 

 

Centrum Usług Społecznych to będzie coś nowego. Nikt w naszym regionie jeszcze tego nie zrealizował. A to jest bardzo dobrym pomysł pana prezydenta RP, że można tworzyć w samorządach CUS-y, bo w mojej ocenie formuła pomocy społecznej, – może nie powiem, że się wyczerpała – ale ona w zasadzie się nie zmienia od wielu lat. W ośrodkach pomocy społecznej potencjał jest większy. Dlatego gmina zlikwiduje OPS, a w jego miejsce powstanie właśnie Centrum Usług Społecznych. Z jednej strony mamy już zapewnioną administrację nowego obiektu, a z drugiej możemy dodać usługi do CUS, których do tej pory w OPS-ie nie było

– opowiada Paweł Piwko, wójt gminy Radwanice.

 

I tak w CUS w Radwanicach to projekt podzielony na 5 obszarów: ochrona i promocja zdrowia; kultura i pobudzanie aktywności obywatelskiej, wspieranie rodziny, praca socjalna i tradycja regionalna.

 

W ramach zadania powstaną następujące pomieszczenia: kręgielnia dla dzieci i dorosłych, sala fitness, siłownia, gabinet psychologa, gabinet terapeutyczny i rehabilitacyjny, kluby społeczne, świetlica środowiskowa, sale tradycji regionalnych - włókiennictwa, tożsamości regionalnej oraz wystaw zmiennych, baza turystyczna noclegowa i wieża widokowa.

 

Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku w maju. Teraz trwa procedura uzyskiwania pozwoleniana budowę i prace rozbiórkowe. Kilka dni temu z komina, roszarni, który będzie zawalony, ściągano i przenoszono w inne miejsce gniazdo bocianie.

 

LUK

 

Nowa Roszarnia w Radwanicach będzie wyglądać tak: 

https://youtu.be/CBxPb8qU3E8?si=OuO7jyBHYxFKN651

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%