Zamknij

W Sławie rozpoczyna się sprzedaż ryb prosto z jeziora. Czego dusza zapragnie - od płotki po karpia, szczupaka czy sandacza

15:46, 30.11.2023 . Aktualizacja: 18:11, 30.11.2023
Skomentuj

Od jutra (01.12) w Gospodarstwie Rybackim Sława rusza sprzedaż żywych karpi prosto z połowu. Taką sprzedaż gospodarstwo prowadzi co roku, i co roku po tutejsze ryby ustawiają się długie kolejki. A to dlatego, że karpie z jeziora są hodowane w naturalnych warunkach i naturalnie żywione, przez co – jak mówią znawcy – ich mięso jest znacznie lepsze niż ryb karmionych mączkami.

Sprzedaż odbywać się będzie w każdy piątek w godzinach od 10 do 15. W sprzedaży przede wszystkim karpie, które wciąż królują na polskich stołach wigilijnych, ale też inne popularne słodkowodne gatunki jak węgorz, sandacz, szczupak, amur czy lin.

Sieci handlowe już zapowiedziały, że tym roku ryby będzie można kupić w sklepach w takich samych cenach jak przed rokiem, czyli że za 1kg świeżego karpia w całości trzeba będzie zapłacić średnio ok. 30 zł., a za za dzwonka i filety ok 70 – 75 zł/kg. Tylko jedna sieć ruszyła właśnie ze sprzedażą świeżych ryb w całości i cena to ok. 40 zł/kg.

Z łodzi sławskich rybaków filety nie schodzą. Trzeba przyjść z odpowiednim pojemnikiem, żeby kupić żywą rybę, ale ci, którzy od lat kupują tylko tutaj, zachwalają. A Gospodarstwo Rybackie Sława – tak jak inni sprzedawcy, utrzymało ceny na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym .

Karpia prosto z jeziora – bo niego dziś głównie chodzi - można nabyć za 34 zł/kg. Za węgorza trzeba zapłacić 100 zł/ kg, za sandacza - 45. Kilogram szczupaka lub suma kosztuje 30zł, amura - 32, lina i okonia - 25, boleń i karaś to wydatek 15/kg, a za leszcza w zależności od wielkości trzeba zapłacić od 10 do 15 zł/kg. Za 10 zł/kg kupić można także tołpygę, płocie po 8, a krąpie po 5 zł.

Okazy trafiają się różne. Od przeciętnych "patelniaków" po takie sztuki, jak karp ze zdjęcia - zdaniem smakoszy - świetne do wędzenia. A do tego jak widać wybór jest szeroki i przy jednej wyprawie na karpie można się nieźle „obłowić”.

(FED)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%