Zamknij

Caritas wesprze w Głogowie ponad stu seniorów. Paczki trafią do nich tuż przez świętami

10:35, 04.12.2023 . Aktualizacja: 10:45, 04.12.2023
Skomentuj

Dzięki współpracy Caritasu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Gminy Miejskiej Głogów po raz kolejny z pomocy skorzysta ponad stu głogowskich seniorów. Ks. Stanisław Podfigórny - dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zapowiada, że paczki trafią do nich tuż przed świętami.

To będą paczki żywnościowe

– mówi ks. Stanisław Podfigórny. Można powiedzieć, że to już miejska tradycja, gdy przed świętami wspólnie z gminą organizują taką właśnie akcję. Tym razem jej finał zaplanowano na 19 grudnia, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wszystko rozpocznie się o godz. 9. pod kościołem pw. NMP Królowej Polski na osiedlu Kopernik w Głogowie, gdzie spotkają się wolontariusze.

Zawsze możemy liczyć na ich pomoc, to wspaniali ludzie

– cieszy się ksiądz i wymienia, że tego dnia paczki rozwożą strażacy ochotnicy, żołnierze, niepełnosprawni kibice Chrobrego...

I wielu innych ludzi o dobrych sercach

– dodaje.

Pracy będzie sporo, bo wzorem lat ubiegłych, spodziewają się, że paczki dotrą pod ponad sto adresów. W ubiegłym roku pomoc dotarła do 120 seniorów.

Myślę, że teraz będzie podobnie

– ksiądz Podfigórny nie ukrywa, że dostają wiele sygnałów o tym, gdzie takie paczki powinny trafić.

Potrzebujących zgłaszać będzie można pod specjalnym numerem telefonu, który zostanie uruchomiony w przyszłym tygodniu. A w paczkach znajdzie się to, co potrzebne na święta.

Będzie barszcz, pierogi i krokiety. Ponadto to produkty, które mają dłuższy termin ważności, aby można było z nich przyrządzić kolejne świąteczne potrawy

– wymienia jednym tchem.

Akcja organizowana jest we współpracy z Gminą Miejską Głogów.

Są z nami również prywatni przedsiębiorcy. Najważniejsze, że w tym czasie, możemy pomóc seniorom. Niech to będzie dla nich również radosny czas

– kończy dyrektor Caritasu. Podobne akcje odbywają się również w innych miastach naszej diecezji – w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim.

(MK)

 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%