Od minionego piątku, czyli 8. grudnia w Gospodarstwie Rybackim Sława można już było kupić świeżego karpia w cenie 34 zł/kg. Chętnych nie brakowało i nie brakuje, a już od poniedziałku aż do 22. grudnia ryby można kupować codziennie w godzinach od 9. do 15, a w ostatnim przedświątecznym dniu sprzedaży – w sobotę 23. grudnia – do godz. 12.
Nasz karp jest bardzo smaczny o czym mówią kupujący od wielu lat nie tylko sławianie, ale i specjalnie przyjeżdżający od dłuższego czasu głogowianie
– mówi Mirosław Kmiecik prezes Gospodarstwa Rybackiego w Sławie.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4905"}
Mamy karpia bardzo dobrego, bo najważniejsze jest to czym jest karmiony. Jeżeli hodowle są nastawione na szybki przyrost mięsa i karpie karmione są różnego rodzaju mączkami i koncentratami, to mamy w efekcie śmierdzącą, niesmaczną, rozpadającą się galaretę na patelni. My od lat mamy jedną produkcję i klienci potwierdzają, że nasz karp jest bardzo smaczny, bo jest karmiony tylko naturalną karmą. Co do pozostałej ryby to odławiamy ją wyłącznie z naszych jezior i chyba najzdrowsze jedzenie to właśnie ryba słodkowodna i dziczyzna
- dodaje, że nie chce się wypowiadać na temat cen, bo te dyktuje rynek. Ale przywołuje przykład stoiska z karpiami przy wejściu na targowisko, na którym karpie były ostatnio dokładnie w tej samej cenie 34 zł/kg.
W piątki ryby sprzedawane są od godziny 10., bo rano rybacy wracają z wody i wówczas jest największy wybór ryb z Jeziora Sławskiego. Można wówczas kupić węgorze, sandacze, szczupaki, sumy, amury liny, okonie, bolenie, karasie, leszcze płotki, krąpie i tołpygi
- wylicza Mirosław Kmiecik.
Kupujący muszą pamiętać, że trzeba mieć własny pojemnik
- zaznacza.
I jeszcze ważna informacja dla tych, którzy wolą łowić sami. W Gospodarstwie Rybackim Sława już teraz można wykupić zezwolenia wędkarskie na przyszły rok. Ceny przyszłorocznych zezwoleń są takie same jak w roku 2023.
(FED)
Strażacy ruszyli na ratunek... kaczuszkom
i to sie chwali brawo
andrzej
19:15, 2026-06-26
Nie żyje pies zamknięty w aucie
Zwierzę zdycha-umiera człowiek.
SG
18:36, 2026-06-26
Nie żyje pies zamknięty w aucie
Służby ratunkowe do psa?
Really?
17:59, 2026-06-26
Nie żyje pies zamknięty w aucie
Ca za *%#)!&
Ktos
17:09, 2026-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz