Zamknij

Tego wydarzenia nie można przegapić. Jutro głogowscy Nieobecni zagrają na zakończenie sezonu Bardów pod Wieżą

08:04, 20.12.2023 . Aktualizacja: 08:14, 20.12.2023
Skomentuj

Jeszcze przed świętami odbędzie się ostatni w tym roku koncert w ramach cyklu „Bardowie Pod Wieżą”. Na zakończenie roku przed publicznością zaprezentuje się głogowski zespół Nieobecni. Zespół Nieobecni wpisuje się w nurt szeroko rozumianej piosenki studenckiej, poetyckiej i autorskiej. To mieszanka różnego rodzaju muzyki – od bluesa po bossanovę czy pop ballady. 

Zespół powstał na początku 2010 roku, gdy jego najmłodsi członkowie byli jeszcze uczniami głogowskich szkół średnich, a jego największym atutem od zawsze były przepiękne i doskonale uzupełniające się wokale Agaty (Durał) Sidorowicz i Patrycji Delikat - Rybczyńskiej oraz teksy głogowskich poetów, m. in. Katarzyny Swędrowskiej i Krzysztofa Jelenia oraz Tomka Olczaka czy Macieja Rzymka.   

Grupa ma na swoim koncie występy na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, której w 2011 roku została laureatem, Poetyckiej Stajni w Dzierżoniowie, Festiwalu Poezji Śpiewanej "Dopóki jestem" w Sieradzu i Borowickich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną "Gitarą i...". Zespół został laureatem Wędrownego Przeglądu Piosenki POLANA, gdzie otrzymał również Nagrodę Publiczności oraz  zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród dla wykonawców tego rodzaju muzyki - I miejsce na 45. Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.

Nieobecni są również laureatami Otwartych Spotkań Artystycznych Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej, Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej "W górach jest wszystko co kocham...", Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA, festiwalu piosenki "Kropka" w Głuchołazach oraz Festiwalu Artystycznych Poszukiwań "Przystań" w Górznie i wielu innych. W 2013 roku zespół nagrał swą debiutancką płytę.

Na kilka lat Nieobecni zawiesili swoją działalność.  W ubiegłym roku jego członkowie postanowili ponownie połączyć swe siły, by wspólnie muzykować. Próbkę swej twórczości zaprezentowali podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Teraz przyszedł czas na pełny koncert.

Muzyczne spotkanie z grupą Nieobecni odbędzie się w czwartek(21.12.) w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie, w sali im. Kaczkowskiego. Rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny. 

Organizatorem cyklu „Bardowie Pod Wieżą” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum i Historii Miasta Głogowa wspierane przez MAH i Miejski Ośrodek Kultury. Finansowo przedsięwzięcie wsparła Gmina Miejska Głogów.

(EI,MI)

 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%