Zamknij

Dziewczyny! Możecie kopać piłkę w Chrobrym Głogów!

08:49, 12.02.2024 . Aktualizacja: 10:16, 12.02.2024
Skomentuj

Ubierają sportowe dresy, zakładają korki i wbiegają na boisko – blondynki, szatynki, brunetki. Dla nich to świetna zabawa, pasja, hobby.

Śmiechu jest dużo

– mówi nam Wojciech Kubik, trener młodzieżowej dziewczęcej drużyny Chrobrego Głogów. Obecnie w klubie funkcjonuje ekipa młodziczek, czyli zawodniczek z roczników 2011/2012. – Choć trenują też młodsze dziewczynki w innych kategoriach wiekowych - razem z chłopakami – dodaje, że nasza dziewczęca  pomarańczowo - czarna drużyna również rywalizuje w legnickiej lidze okręgowej z chłopcami.

Mamy około piętnastu dziewczynek, ale czasami na mecze dobieramy dwóch, może trzech chłopaków. Nasze dziewczyny sobie świetnie radzą, bo zajmują miejsce tuż za podium. Ale nie wynik jest najważniejszy, a to, że sprawia im to wielką frajdę

– zapewnia, a ta dyscyplina sportu się rozwija.

Uważam, że zmienia się nasza mentalność i stereotypy na temat kobiecej piłki nożnej. Wiadomo, że dziewczęta nie grają może tak fizycznie oraz szybko w piłkę jak mężczyźni, lecz na pewno niemniej widowisko

– chwali trener Kubik. I robią sportową karierę. Jedna z piłkarek Chrobrego otrzymała powołanie do reprezentacji województwa do lat 15.

To utalentowana Małgorzata Jankowiak. Wiem, że inne kluby z większych miast obserwują zawodniczki, wyłapując je później i dając szansę gry na wyższym poziomie

– zachęca do tego, by dziewczyny przychodziły na treningi do Chrobrego. Przykładem na to, że można zrobić wielką sportową karierę niech będzie chociażby najlepsza piłkarka Ewa Pajor, która wiedzie prym na boiskach Bundesligi w barwach Wolsburga.

Wystarczy, że macie chęci i pasję. Zgłoś się do klubu, zacznij przygodę z piłką nożną. To nic trudnego!

– koordynator szkolenia młodzieży w Chrobrym Grzegorz Nowak gwarantuje, że klub z pewnością pomoże rodzicom w formalnościach.

(MK, fot. nadesłane)

 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%