Zamknij

Stan wody w Odrze w Głogowie osiągnie ok. 5 metrów

11:11, 13.02.2024 . Aktualizacja: 11:21, 13.02.2024
Skomentuj

Odra w Głogowie szybko przybiera. W ciągu doby poziom wody podniósł się o ok. 10 cm i już o ponad 30 cm przekracza stan alarmowy. A to jeszcze nie koniec. 

Dziś rano (13.02.) wodowskazy w Głogowie pokazały 482 cm. Stan alarmowy w naszym mieście to 450 cm. Wydział Zarządzania Kryzysowego w głogowskim starostwie powiatowym przeprowadził wczoraj (12.02.) ocenę zagrożenia.

W naszej ocenie i według prognoz, które w tej chwili dotyczą naszego terenu, poziom wody będzie jeszcze wzrastał. Prognozujemy wstępnie, że może się podnieść do około 5 metrów 

– mówi naczelnik Wydział Zarządzania Kryzysowego Jarosław Wysocki. Zaznacza, że dużo zależy od warunków meteorologicznych, czy będą jeszcze opady, czy już nie. A to deszcze padające od jesieni odpowiadają za zalane pola pod Głogowem.

Poziom wody, który Odra ma osiągnąć, będzie bezpieczny

– uspokaja. Przewiduje, że Odra wystąpi na podwale, ale będzie się utrzymywać w korytarzu między wałami. W jego ocenie wysoki stan wody utrzyma się około tygodnia i szybko nie opadnie. Kulminacji przyboru wody w Odrze spodziewa się za dwa dni, 15 lutego w godzinach nocnych. 

Nie mam żadnych informacji, żeby woda zagrażała bezpośrednio domostwom 

– Jarosław Wysocki uprzedza, że w miejscowościach wzdłuż Odry woda będzie się pojawiać w piwnicach domów.. W wielu już stoi i jeszcze się podniesie.

Strażacy pewnie już szykują się do pompowania.

(GH) 

 

 

 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%