Nasi powalczą o medale

08:57, 18.04.2024 . Aktualizacja: 09:02, 18.04.2024

Trzech meczów potrzeba było do wyłonienia półfinalisty mistrzostw Polski. W decydującym pojedynku KGHM Chrobry Głogów pokonał Azoty Puławy 26:24 i wygrał całą rywalizację 2:1.

Poprzednie dwa pojedynki były wyjątkowo wyrównane. W pierwszym o zwycięstwie decydowały rzuty karne, a w drugim wygrana była tylko jedną bramką. Podobnie było i w trzecim spotkaniu.

Przez pierwsze minuty oba zespoły trafiały do siatki na przemian. W 12. min było 3:3, ale po chwili goście za błąd zmiany zostali ukarani dwoma minutami, co wykorzystał Chrobry. Bramkę na 4:3 rzucił Bartosz Skiba. Następnie w 15. min miał miejsce chyba kluczowy moment tego pojedynku. Czołowy gracz Azotów Rafał Przybylski sfaulował Wojciecha Styrcza za co dostał czerwoną kartkę. Głogowianie szybko zwietrzyli szansę dla siebie i najpierw Styrcz, a później Jędrzej Zieniewicz podwyższyli wynik na 6:3. Przyjezdni zabrali się za odrabianie strat i w 23. min przegrywali już tylko 7:8. Ostatecznie nasz zespół zszedł na przerwę z dwupunktową przewagą.

Tuż po zmianie stron do siatki trafił Tomasz Kosznik i na tablicy pojawił się wynik 14:11. Przewaga Chrobrego systematycznie rosła i w 40. min było już 20:15. Wydawałoby się, że jest to w miarę bezpieczna różnica, ale ponownie do ataku zerwali się przyjezdni, którzy mozolnie zaczęli odrabiać straty. W 50. min głogowianie prowadzili 23:20, ale grali w osłabieniu jednego zawodnika. Na szczęście goście nie wykorzystali tej sytuacji. Mało tego, nawet stracili gola po rzucie Kacpra Grabowskiego.

Jednak im bliżej końca tym emocje rosły. 15 sekund przed końcową syreną bramkę kontaktową zdobył Marek Marciniak, ale na więcej nie starczyło już czasu. Trzeba jednak dodać, że ojcem sukcesu był niewątpliwie Anton Dereviankin, który w bramce był zaporą nie do przebycia i zasłużenie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu.

Już w najbliższą sobotę (20.04.) dojdzie do pierwszego pojedynku półfinałowego. Chrobry o godz. 15. podejmie we własnej hali Industrię Kielce.