Nasi nie dali się gigantowi

20:42, 20.04.2024 . Aktualizacja: 08:49, 21.04.2024

W pierwszym półfinałowym meczu skazany na porażkę KGHM Chrobry Głogów dzielnie walczył z Industrią Kielce. Przez większość część spotkanie było wyrównane, a o wyniku zadecydował ostatni kwadrans. Pojedynek zakończył się wynikiem 30:22 dla kielczan.

To był naprawdę bardzo dobry występ głogowskiej ekipy, a na wygraną aktualny mistrz Polski musiał trochę popracować. Do Głogowa nie przyjechało dwóch kontuzjowany, ważnych graczy Industrii Nicolas Tournat i Tomasz Gębala, ale to w niczym nie umniejsza dobrej postawy Chrobrego.

Pojedynek od początku był wyjątkowo wyrównany, porównując klasę i doświadczenie obu drużyn, a bramki padały na przemian. Duża w tym zasługa bramkarzy Rafała Stachery oraz Andreasa Wolffa. Po kwadransie głogowianie, po rzucie Pawła Paterka, wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie 7:5. Goście szybko wyrównali i ponownie mecz toczył się bramka za bramkę. Do przerwy na tablicy widniał dość niespodziewany wynik 11:10 dla kielczan. Na wyżyny swoich umiejętności stawał Stachera, który w pierwszej połowie na 18 rzutów obronił osiem.

Również niemal cały pierwszy kwadrans drugiej odsłony mecz był wyrównany. Dopiero od stanu 18:17 zarysowała się wyraźna przewaga gości, którzy w ciągu 10 minut zdobyli osiem bramek z rzędu, nie tracąc żadnej i zrobiło się 26:17! Końcówka ponownie była remisowa i Chrobry zszedł z ośmiobramkową stratą. Najlepszym graczem tego pojedynku wybrany został jak najbardziej zasłużenie Stachera.

Warto też dodać, że w 54. min sędziowie po raz pierwszy w historii Orlen Superligi skorzystali z wideoweryfikacji czyli popularnego już w piłce nożnej VAR-u.

Mecz rewanżowy odbędzie się w sobotę (27.04.) w Kielcach.