Znów katastrofa ekologiczna na Odrze. W zatoce LOK w Głogowie pływają ogromne ilości martwych ryb i ciągle ich przybywa.
O kolejnym dramacie na rzece alarmuje Marcin Zimny z Fundacji Viadrus. W jego ocenie w zatoce za LOK-iem wypłynęło ponad 100 kg martwych ryb i narybku.
Ciągle wypływają z dna na powierzchnię. Prawdopodobnie znów złota alga
– podejrzewa. O sytuacji ponownie powiadomił już Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Wody Polskie i inne służby.
Zgłoszenie potwierdza WIOŚ we Wrocławiu. Jak podaje rzeczniczka inspektoratu Barbara Lewera, jest hipoteza, że sytuacja na zatoce w Głogowie może być związana z zawodami wędkarskimi, które wczoraj się tam odbywały. Wyjaśnia, że tak się może dziać, gdy złapane ryby są z powrotem wypuszczane do wody. Sytuację na miejscu zbadają inspektorzy WIOŚ. Dodaje, że poza Głogowem nie było zgłoszeń o śniętych rybach w Odrze. W woj. dolnośląskim nie stwierdzono też występowania algi.
(GH)
W Głogowie nikłe zainteresowanie
Jak zwykle ciemnota zwycięża, kościół też jest na nie,ciemne barany i owce lepiej prowadzić,Galilusza spalili.
Vlod77
08:19, 2025-10-09
W Głogowie nikłe zainteresowanie
Właśnie ludzie pokazali co myślą o waszej oświacie a ten będzie komunista obowiązek wprowadzał
Tia
07:56, 2025-10-09
W Głogowie nikłe zainteresowanie
Nie rozumiem, dlaczego rodzice wykazują tak dużą obojętność wobec przedmiotu Edukacja Zdrowotna. Odnoszę wrażenie, że nie zapoznali się dokładnie z programem nauczania ani z przygotowanym planem zajęć. Być może gdyby ktoś przedstawił ten temat w formie krótkiego filmu na TikToku, wzbudziłoby to większe zainteresowanie i zaangażowanie. Wspominam o TikToku nie bez powodu – coraz więcej osób przestaje myśleć racjonalnie, opierając swoje opinie jedynie na krótkich, często bezwartościowych treściach publikowanych w internecie.
Monika
07:40, 2025-10-09
KGHM zachęca kobiety do badań
a starsze kobiety powyżej 45 l.? kpina
45+
07:32, 2025-10-09
1 1
Zrzucić winę na zawody haha, skoro wina zawodów to dlaczego narybek też pada?
3 1
Gdzie jest partia oszustów?
2 1
A może przekarmili wędkarze lub wrzucili coś nietakiego na zanętę bo problem akurat tylko w Głogowie
0 1
Zaneta na szczupaki ? Bo takie ryby na zdjęciu .
1 0
I tylko drapieżniki w ilości 100kg wyłowili gościu patrzysz na 2 zdechłe szczupaki i masz wyrobione zdanie? Lepiej wstrzym ryj
2 1
Pewnie przesadzili z solanką
2 0
Kaczor wrzucił rtęci. Uśmiechnięta polska nie reaguje. K........a *****PO
0 0
KGHM wpuszczają za dużo wody zasolonej do Odry i tu jest problem a nie że przez zawody wędkarskie kpina😡😡😡
0 0
A wiesz idioto siwa że są kopalnie jeszcze na Śląsku takie węglowe wiesz czy nie
0 0
Tak idioto wiem i też wiem idioto że one też zatruwają Odrę ale dziwny zbieg okoliczności idioto że Zatoka Głogowa jest zatruta gdzie na przeciwko jest rura kghmu i jest wpuszczana solanka pajacu