Bezpłatne konsultacje i porady specjalistów podczas Dni Otwartych w Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w Głogowie.
Dni otwarte ośrodka przy ul. Norwida w Głogowie rozpoczną się dziś (7.04.) w południe, w Światowy Dzień Zdrowia. Już pierwszego dnia od godz. 12.15 do 15 będzie tam można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji m.in. na temat możliwości zaopatrzenia w wyroby medyczne w ramach refundacji NFZ czy praw pacjenta. W programie również prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, bezpłatne badania audiometryczne słuchu dorosłych i dzieci oraz zdrowy poczęstunek.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych – zarówno osoby korzystające już z naszych usług, rodziców i opiekunów prawnych, jak i tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o ofercie naszego ośrodka
– zaprasza dyrektor MORiUS w Głogowie Agnieszka Dyk. Dni otwarte ośrodka są zaplanowane do końca kwietnia. W programie bezpłatne porady i konsultacje ze specjalistami - neurologopedą, oligofrenopedagogiem, fizjoterapeutą w zakresie: stymulowania rozwoju małego dziecka, w tym ze spectrum autyzmu (biofeedback, Sala Odkrywania Świata, Pracownia Zaburzeń Integracji Sensorycznej), profilaktyki i terapii zaburzeń mowy i komunikacji, instruktażu i nauki pielęgnacji niemowląt, a także oferty zabiegów dla osób dorosłych. W programie także bezpłatne badania słuchu, badania stóp i konsultacje w doborze wkładek i obuwia ortopedycznego, konsultacje dotyczących wsparcia osób z niepełnosprawnościami w postaci, m.in. turnusów rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne czy środki techniczne przy wsparciu dofinansowania z PFRON i NFZ.
Z wymienionych usług można korzystać do 29 kwietnia – poniedziałek, środa, czwartek i piątek w godz. od 7 do 15, a w każdy wtorek dłużej – od 7 do 16.30.
Na zakończenie dni otwartych w MORIUS-ie 29 kwietnia o godz. 12.30 – koncert Studia Talentów Centrum Kultury MOK pod kierunkiem Doroty Drozd.
GH.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz