Szczere i osobiste wyznanie dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Głogowie Wojciecha Janisi na konkursie żywieniowym dla młodzieży w jego szkole. Przyznał, że poddał się operacji bariatrycznej żołądka. Schudł 35 kilogramów. Przestrzegł wszystkich przed doprowadzaniem się do otyłości tak jak on.
Otyłość jest chorobą. Ja byłem na nią chory. Ważyłem 120 kilogramów i musiałem przejść operację bariatryczną. Opowiadam o tym nie dlatego, że lubię się chwalić czy że jestem masochistą. Nie ma czym się chwalić
- dyrektor Wojciech Janisio opowiedział, że zakwalifikowano go do programu bariatrycznego, w którym zobowiązał się zawsze mówić o tym, że przeszedł operację i dlaczego.
Więc mówię
- przyznał szczerze Wojciech Janisio, przekonując młodych ludzi obecnych na konkursie, aby się mądrze i dobrze odżywiali, bo to bardzo ważne.
Jak będziecie się dobrze odżywiać, to nie będziecie musieli tak jak ja po tej operacji brać osiem tabletek rano i sześć wieczorem
- dyrektor zaznaczył, że nie życzy nikomu przejścia przez operację i tych wszystkich trudów związanych z tym co po niej.
Wojciech Janisio opowiedział nam, że został zakwalifikowany do programu bariatrycznego i przeszedł operację trzy lata temu w szpitalu w Lubinie. Polegała ona na założeniu bajpasa jelita cienkiego, czyli jakby wyłączeniu z użycia części żołądka.
Przez rok byliśmy pod opieką psychologa, dietetyka, natomiast specjaliści, którzy przeprowadzili operację, przyjechali z Wrocławia. Oddałem się w ręce dwóch młodych ludzi, nawet młodszych od mojego syna, ale rewelacja
- powiedział, że chudnie stopniowo. Na razie schudł 35 kilogramów.
Teraz wszystkich namawiam, aby nie zachorowali na otyłość, jak ja
- dyrektor oprócz zmniejszenia dawek żywności jeździ na rowerze, biega i pływa.
Przepływam jezioro w Sławie
– zapewnia.
Decyzję o poddaniu się operacji podjął po wizycie u kardiologa, do którego regularnie chodzi. Gdy chciał się zapisać na kolejną wizytę za rok, kardiolog mu powiedział, aby tego nie robił. Postraszył go, że następnej wizyty... nie dożyje. W takim stanie, w jakim się znajdował, groził mu zawal serca lub wylew.
Przestraszył mnie totalnie
- przyznaje Wojciech Janisio, że właśnie ten strach go skłonił do radykalnej decyzji. Jeszcze przed operacją musiał schudnąć 10 kilogramów, żeby zakwalifikowali go do programu i zdołał tego dokonać.
Podziękowałem mojemu kardiologowi, że mnie tak przestraszył. Ufundowałem malinową chmurkę, którą upiekli na warsztatach w mojej szkole. Dostał ją ode mnie, to najlepszy prezent. To nie jest tak, że ja się muszę czegoś wystrzegać. Mój organizm mi mówi, co mogę i ile. Wysyła mi sygnały
- dyrektor mówi, że ze słodyczy nie zrezygnował. Czuje się bardzo dobrze.
Poza tym na moim stanowisku trzeba być zdrowym, do dyspozycji i nadążyć za młodzieżą
- zapewnia, że daje radę.
Operacja bariatryczna to rodzaj chirurgicznego leczenia otyłości zarezerwowany dla osób, które nie uzyskały skutecznych wyników za pomocą diety lub ćwiczeń. Operacje bariatryczne zmniejszają pojemność żołądka lub zmieniają sposób, w jaki pokarm jest trawiony, co prowadzi do utraty wagi.
Ciasto malinowa chmurka to jedno z lepszych wypieków, jakie tylko mogą być. Pięknie się prezentuje i fantastycznie smakuje. Składa się z kruchego spodu, galaretki z malinami, kremu śmietanowego z mascarpone oraz bezy z płatkami migdałowymi. Każdy kęs sprawia, że chcesz więcej i więcej!
(DN)
0 0
Dalej jak pączek w maśle ? Dyrektorowi Janisi przydał by się powrót do stanowiska nauczyciela. No i ten konkurs na temat którego nie było ani słowa. No ale jak coś, to jest kim "rzucić na szkło".